Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jalgrattaga rongis – küsime reisijalt raha juurde ja mure murtud?

-
14.07.2021
Elroni rong
© UU

Jalgrattaga rongis – sellest teemast on tõusnud suur tüliõun, kus üks pool räägib, et ratturid võtavad kogu reisijate ruumi ära ning inimesed peavad püsti seisma, teine pool aga probleemi ei näe, pigem on vabu rattakonkse ülegi.

Lõppude lõpuks otsustas riigifirma Elron aga jalgratastele pileti kehtestada, et „motiveerida reisijaid jalgratast jaama jätma“, nagu väljendas üks rongiveofirma üks vastutavaid tegelasi teleuudistes. (Siis peaks omama kahte ratast, et kumbki kummaski jaamas.) Lisavaguneid juurde osta aga ei saa, sest selleks pole raha.

Selle peale haaravad aga mõnedki reisijad autovõtmete järele, sest nii tuleb odavam. Ja igasugused suundumused ja jutud rohelisema maailma järele võib paugupealt unustada. Lõpuks loeb ikkagi raha.

Uudised käsitlevad seda vastakat teemat erinevalt. Kuni selleni, et sõitke rongi asemel kogu teekond rattaga, kui raha pole. Võrreldakse ka muu maailmaga, kus samuti on kehtestatud piletid. Aga seal saab kohti broneerida ja süsteem läbi mõeldud. Mitte nagu meil, et paneme hinna otsa ja vaadaku ise, kuhu ta oma velo topib ja kas üldse mahub. eil Kogu see jalgrattateema ongi meil lapsekingades. Näiteks USA-s liiguvad ringi bussid, mille ninaosas on korv, kuhu ratas visata. Euroliidus ei tuleks selline asi õhtust silmas pidades kõne allagi.

Rattateedest ei tasu rääkidagi. Maal, asulate juures ja põldude vahel on neid küll palju, kuigi mõnedki ei alga kusagilt ega vii kuhugi. Aga Tallinnas ei tule aremal indiviidil rattasõit mõttessegi.

Igatahes tuleb alates 26. juulist suvehooajal riigile kuuluvas Elroni rongides edaspidi osta jalgrattale rattapilet, kuna senine tasuta jalgrataste transport on ettevõtte teatel viinud olukorrani, kus rattad ummistavad vahekäike ja takistavad oluliselt reisijate liikumist.

Rattapilet kehtib hooajaliselt aprillist oktoobri lõpuni kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50 protsenti vastava täispileti hinnast, minimaalselt aga 1 euro. Pilet tuleb osta rongis klienditeenindajalt. Rattale piletit ette osta ei saa, sest Elron ei saa tagada, et jalgratas alati kindlale väljumisele peale mahub, teatas ettevõte.

Rattapilet ei kehti kokkupandava raamiga rattale, mis on kokku pakitud ning samuti rattale, mille kõik rattad on läbimõõduga alla 25 sentimeetrit, näiteks minitõukeratas. Nii, et lisagem vett boltide veskile.

Aarne Mäe