Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Järgmisel sügisel enam mitte!” Usk vaktsineerimisse on kadumas

-
08.06.2022
Paljud inimesed enam nii lihtsalt “õlga alla” ei pane. Pilt on illustratiivne.
© UU

Kuigi Ukraina sõda tõrjus pandeemia kiiresti pildilt välja ja koroonast räägitakse juba tavalise gripi võtmes, on sügisel siiski mingisugust uut puhangut oodata – küll aga jääb vaktsineerimisprotsess kõvasti lahjemaks, sest inimesed pettusid selles tugevalt.

Lubati ju alguses, seda nii Kaja Kallase valitsuse kui ka teadusnõukoja poolt, et vaktsineerimine tagab mittehaigestumise – mingil hetkel aga hakkasid ka vaktsineeritud massiliselt koroonat läbi põdema ja sellest tuli esimene suur pettumus. Alt vedas vaktsiinide efektiivsus, tõhustusdooside pealesurumisel oli usk nendesse juba vaibumas. Võimas vaktsiinipropaganda kukkus sisuliselt läbi.

Mõne aja eest tuli esimene kohtuotsus, mis oli ulatuselt ehk marginaalne, aga pani selgelt paika selle, et koroonapiirangud ja sellega kaasnenud repressiivsed karistusmeetmed olid suures osas ebaseaduslikud. Pretsedent on loodud ja ilmselt on paljudel omal ajal otsuseid teinud võimupoliitikutel põhjust hirmu tunda, seda eriti kahekordsel “koroonaministril” Tanel Kiigel, kes on hetkel igasuguse seljataguseta töötu.

Kuigi kiirtestihankega seadusi rikkunud haridusminister Liina Kersnast on lausa kangelane tehtud, on kogu pandeemiaaja tegemistel juba must märk küljes – väga palju asju tehti valesti. Lisaks aga on kadunud usk vaktsineerimise tõhususse ja vähemalt terved inimesed ilmselt nii kindlalt enam nõela otsa ei istu ja õlga alla ei pane, nagu see oli mullu. Sest ühiskonda päris avatuna hoida siiski ei õnnestunud, kõik käisid maskides ja allusid piirangutele, olid siis vaktsiini mõju all või mitte.

Praegu on selles osas vaikus, kui palju vaktsiiniannuseid ootab kuskil terviseametis uut elektrikatkestust või temperatuurikõikumisi. Tõhustusdooside ebapopulaarsus näitas, et massipsühhoos on läbi. Üha rohkem inimesi ütleb sotsiaalmeedias: “Eelmisel aastal tegin kõik süstid ära, aga tänavu mitte. Või vähemalt mõtlen enne.”

Asi polegi ju vaktsiinidesse uskumises, vaid selles, et nende kohta tehtud propaganda osutus suuresti valeks, paljud koroonapiirangud olid ebaseaduslikud ja lõpptulemuseks oli: “Tahtsime parimat, aga välja tuli nagu ikka!”

Lisaks aga tõi vale koroonapoliitika kaasa ohtralt raskeid tagajärgi, kui selle käigus lõhestati ühiskond, represseeriti paljud teisitimõtlejad ja algatati politseirepressioonid sundvaktsineerimise vastaste meeleavalduste pihta. Selle üle mõistab kohut ajalugu ja loodetavasti kunagi ka kohtud.

Aga tulemas on ju ahvirõuged – järsku tormab kogu ühiskond varsti hoopis selle vastu vaktsiini manustama. Vaktsiinitootjatel on õige aeg paanikanuppu vajutada.

UU