Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järjekordne eesti kodakondsuse saanud sisserändaja Venemaalt hakkas kohe jagama eestlasi õigeteks ja rahvusreeturiteks

-
23.02.2023

Eesti sai mõned päevad tagasi ühe kodaniku võrra rikkamaks – endine Venemaa ametnik Andrei Kuzitškin sai EV kodanikuks ja kohe lubas, et läheb valima ning hakkab osalema siinses poliitilises elus.

Seda Andrei oli teinud ka varem, kirjutades asjalikke analüüse näiteks Tallinna munitsipaalvõimu toimimisest, kuid valides ka poole Eesti riigi poliitikas. Ja nüüd, saades Eesti kodakondseks, ilma igasuguse valehäbita nimetas osa eestlasi „rahvuslikeks reeturiteks“, tehes seda eesti rahvuslehes Postimees.

Vägisi tuleb meelde see, kuidas EV kodanikuks sai Yana Toom ja millega ta juba aastakümneid pidevalt tegeleb. Loodetavasti ei saa Andreist teist Toomi, kuid tema poliitiline start EV kodaniku staatuses on liiga, nagu ütlevad venelased, „резвый“.

Nimelt: täna ilmus rus.postimehes Andrei Kuzitškini artikkel „Ukraina sõja kolm õppetundi“.

Seal on nii informatsiooni, loogikat kui ka põhjendatud hinnanguid, kuid üks koht pani kahtlema autori heades kavatsustes: „Äärmiselt kahetsusväärne on see, et selles kampaanias osalevad ka eesti poliitikud–euroskeptikud. Ma saan aru, kui nad kutsuvad üles lahkuma EL-ist – see on nende õigus. Kuid kutsuda üles kärpima Ukraina toetamist – see on rahvusliku reetmise akt…“.

Hea uus, lausa ahjusoe Eesti Vabariigi kodanik Andrei Kuzitškin: sa alles said kodakondsuse paberid kätte ja kohe kukkusid jagama eestlasi õigeteks ja rahvusreeturiteks.

Ära siiski unusta, et sa võid ju olla eesti kodanik, kuid siin ei ole sinu kodumaa, see siin on eestlaste isamaa. Ja stalinlik-putinlik äraproovitud võte – jagada rahvast truualamlikeks ja reeturiteks-rahvavaenlasteks – unusta ära. Said kodanikuks – järgmise sammuna hävita enda sees suurriiklik šovinism ja sovetlus.

Ja siis võib sinuga isegi meie siinsetest siseasjadest rääkida.

Teisisõnu: sa ei hakka siin meie inimeste peale näpuga näitama, keda tuleks tühistada. Sa pole enam Tomskis, kallis sõber. Harju juba ära.

Ivan Makarov