Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järjekordse Mart Helme umbusaldamise tagant peegeldub süvariigi inimvihkajalik muster

27.10.2020
Selline näeb välja opositsiooni tegutsemine.
© Erki Evestus

Reformierakond ja sotsid on võtnud kasutusele ilmselt neile kellegi poolt õpetatud süvariikliku mooduse poliitiliste oponentide hävitamiseks, mille juured ulatuvad Stalini, tšekaa ja KGB-ni.

Skandaalid EKRE poliitikute ümber toimuvad sisse kodeeritud algoritmi järgi – kui üks lõpeb, algab kohe järgmine. Asi pole rahvuskonservatiivide liidrite sõnavõttudes – põhjus leitaks ka siis, kui nad sootuks vaikiksid. Kaja Kallas on ka ise tunnistanud, et enne nad ei taltu, kui Helmed on poliitikast kõrvaldatud.

Kui jälgida, kust on Helmede “räiged” sõnavõtud leitud, siis üldjuhul on need arvamused välja öeldud seal, kus neid peaksid kuulma ainult konservatiivse mõttelaadiga inimesed. Raadiosaatest “Räägime asjast”. Konverentsilt Tartus. Intervjuust välismeediale. Sotsiaalmeediast. Need on kohe Reformierakonnale ustava meedia poolt avalikkuse ette paisatud ja võimendatud.

Enamik neist “skandaalidest” kukub varsti kokku. Mart Helme “õõnespeade” kohta ütlesid ülikoolid peagi, et kehva tasemega välistudengitega on tõesti probleeme. “NATO õõnestamine” lõppes peavoolumeedia tõdemusega, et Saksamaa sõjaline võimsus on tõesti allpool igasugu arvestust. Deutsche Welles kõlas “Jooksku Rootsis”, mitte “Jooksku Rootsi”. Aga meedia oma libauudiseid ümber ei lükka.

Kui EKRE poliitikud vahepeal rünnakuteks põhjust ei anna, hakatakse neid selleks sundima. Peamiseks kohaks on valitsuse infotunnid Riigikogus, pressikonverentsid ja muud aruandmised, kus opositsioon kasutab lausa inimsööjalikku taktikat – poliitikut üritatakse norimise, absurdi ja provokatsioonide abil viia selleni, et ta ägestub ja ütleb ettevaatamatusest midagi, mida annab tema vastu kasutada. Või aetakse inimene agressiivse ja detailse küsitlemisega aegade, kohtade ja sündmuste kohta nii segadusse, et ta eksib mõne faktiga ja siis on hea karjuda kogu maailmale – ta valetab! Ministrite tööpõld on ju eriti lai ja iga detail ei seisa täpsusteni meeles.

Mis on selliste riburada tulevate “skandaalide” ülespuhumise taga? Esimeseks eesmärgiks on panna valitsuspoliitik talle pähemääritud skandaaliga tegelema, et ta oleks sellega võimalikult palju seotud, tal ei jääks piisavalt aega oma põhitööga tegeleda ja see kajastuks töötulemustes – siis saab öelda, et ta ei saa hakkama. Seda teeb USA süvariik väga aktiivselt Trumpi vastu, olles ta pannud töö tegemise asemel alati tühja jooksnud süüdistustega tegelema.

Just seda eesmärki taotlevad Jürgen Ligi ja Katri Raik, kutsudes Martin Helmet pidevalt oma isiklikuks tööriistaks kujunenud erikomisjonidesse. Seejuures rõhutatakse, et minister olevat kohustatud nagu hiireke iga nende kutse peale kohale sibama. Nii häiritakse teadlikult ministri tavapärast töörütmi.

Lõppeesmärk aga on KGB-d väärt: poliitikud pannakse pidevate skandaalide ülesõhutamisega olukorda, kus neil tuleb kogu aeg tegeleda rünnakute tagasitõrjumisega ja kui see nii kestab, siis loodetakse tema murdumist. Olgu inimene kui tugev tahes, kui ta saab pidevalt süüdistuste osaliseks, peab selgitusi jagama, ei saa oma tööga tegeleda, lähedased kannatavad tema demoniseerimise tõttu, minister peab hilisõhtuni temale omistatavate süüdistustega tegelema ega saa välja magada ning hommikul ärkab muremõtetega, siis põleb ta varem või hiljem läbi.

Just seda loodetakse Mart ja Martin Helme ning teiste EKRE poliitikute puhul – panna nad meeletu pinge alla, mürgitada nende töö- ja eraelu, panna nad vigu tegema ja lõpuks moraalselt hävitada, parem kui ka füüsiliselt, tervise rikkumise kaudu. Just see soov näib olevat nii opositsioonil, meedial kui ka süvariigil.

Reformierakond ja sotsid korraldavad umbusaldusavaldusi igal võimalikul juhul, teades juba ette, et need läbi ei lähe, kuid teades samas ka seda, et see häirib valitsuse tööd, rikub praeguse Eesti mainet ja tekitab ühiskonnas lõhestumist. See ongi opositsiooni eesmärk, lammutada Eestit, ja veel eriti inimvihkajaliku taktikaga.