Jõulistel politseiaktsioonidel oli teadlik tagapõhi, politsei võimulojaalseks muutmine

Arvamus,
- Updated
©Erki Evestus
Nii kirjeldatakse toimunut.

Pole vähimatki kahtlust, et korruptsioonikoalitsioon üritab igati oma võimu kindlustada ja selleks on neile vaja jõustruktuuride toetust –  võimulpüsimise tagamiseks on vaja ka politsei oma poolel hoida.

Sellisel juhul võidi jõudemonstratsioon algatada teadlikult, et rikkuda kodanike ja korravalve head suhted – kui inimesed saavad liigse jõutarvituse tõttu politsei peale vihaseks, siis need omakorda hakkavad meeleavaldajaid pidama agressiivseteks korrarikkujateks, ja suhted ongi rikutud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi järgneb see, et meeleavaldajad peavadki politseid repressiivorganiks, nood neid omakorda riigivaenlasteks – seda aga ongi vaja, et muuta korravalve valitseva režiimi toeks. Seda enam, et ka valitsuse toetajad peavad politsei tegevust õigeks.

Sel juhul on tegu otsese kuriteoga ühiskonna vastu, sest nii lõhestatakse selle ühtsus. Paljud märgid näitavad, et politsei jõudemonstratsioon tehti teadlikult, et selline lõhe tekiks – koerad ja hambuni relvis eriüksuslased, samuti pillimeeste “kõrvaldamine” olid ilmselge reaalsest ohutasemest ülepingutamine.

Sellele viitab ka olukord, kus keegi poliitilist vastutust ei võta, otsese vastutuse aga võttis kohalik politseipealik siis, kui ühiskond asus küsima: kes selle olukorra tekitas? Võimupoliitikud aga olid toimunust juba distantseerunud.

Politseijuht Valdo Põder väidab meedias, et politseinikke olevat päev otsa saatnud mõnitused. Varro Vooglaid lisab: “Meeleavaldajaid saatis päev läbi politsei psühhoterror.”

Keegi pani need kaks juba eelnevalt kokku ja tekkiski olukord, kus tavakodanike ja politsei suhted on nüüd halvenemas.

Kogu lugu muutub aina absurdsemaks – nüüd juba väidetakse, et politseikoerad meeleavaldusel olevat “loomateraapia”, mis tõstvat turvalisust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused