Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jumal, kaitse Eestimaad mäggijate eest!

-
08.03.2022

On teatud eestlaste kategooria, kelle iseärasuseks on see, et iga jumala kord, kui Venemaaga seoses tekkib mingi järjekordne jama, jooksevad nad venekeelsesse meediasse selgitamaks, et nemad mõistavad teiste eestlaste väidetavalt „halba“ suhtumist venelastesse hukka.

Reeglina teevad nii keskerakondlased, kelle võimulpüsimise saladuseks on see, et nendel on eraldi jutud eestlaste ja venekeelsete elanike jaoks. Kuid isegi keskerakondlaste taustal paistab erilise peataoleku poolt Janek Mäggi, kes pole ei keskerakondlane ega rahulik elanik, vaid suhtekorraldaja, mida iganes see tema puhul ka ei tähendaks, kes sai oma maailmavaate ja keskerakondlase parteipileti koos ministri palgaga.

Kuna poliitiliselt kahepaiksete poliiteestlaste poolt eestikeelses meedias avaldatud seisukohad võivad venelasi pigem ärritada, siis kirjutatakse venekeelsete väljaannete tarvis hoopis teisi jutte, mis võiksid meeldida umbkeelsele lugejaskonnale. Kirjutatakse lootuses, et auditoorium on justnimelt umbkeelne ja ei saa seetõttu võrrelda ühe ja sama isiku erikeelseid veendumusi. Nii kirjutaski Mäggi spetsiaalse avalduse venekeelse portaali Tribuna tarvis. Ja see on kaunis.

Loo pealkiri on omaette klass: „Miks venelane pole millegi poolest eestlasest ja ukrainlasest halvem“. Aga kas keegi peale Kremli trollide ja siinse vene saatkonna on väitnud vastupidist? Pealkirjas lahtisest uksest sissemurdmine on muidugi pool edu, ja ukrainlaste mängu sisse toomine on uus tase. Seni on kõik estofoobid opereerinud sellise numbriga, et venekeelne kogukond moodustab kolmandiku Eesti elanikkonnast. Mitte mingitest kümnetest tuhandetest siin ammu elavatest ukrainlastest, valgevenelastest ja muudest endistest N.Liidu poolt orjastatud rahvastest polnud juttugi! Nende kõigi jaoks nõuti vene keelt teise riigikeelena ja topiti rahumeeli teiste rahvaste lapsi stagnaajast pärit vene kooli, reageerides samas äärmiselt valulikult võimalusele õppida eesti koolis. Aga nüüd lõpuks tunnistasid „kaasmaalased“, et Eestis on ka ukrainlasi. Braavo!

„Alandada inimest tema rahvuse pärast tema tegude või tegematajätmiste pärast on levinud nähtus vastase terve etnilise grupi solvamisel – nii me külvame viha ja vihkamist,“ alustab Mäggi oma venekeelset lugu.

Kantseliiti ja sõnamula kasutav suhtekorraldaja on ikka jube asi küll. No kus nüüd ütles. Kes on „meie“, kes me külvame viha ja vihkamist? Mäggi selle oma looga kindlasti. Ta käib kohe välja aksioomina, et venelasi siin vihatakse, sealjuures tema ise muidugi mitte, ja läheb selle laimu arendamisega edasi, minnes hoogu ja jõudes lausa selleni, et „kahjuks on paljud inimesed praegu veendunud, et maamunalt on vaja pühkida kogu vene rahvas“ ja läheb ilmselgelt hoogu: „Vene rahvast vihkavad vaated on väga sarnased hitlerliku vihkamisega juutide vastu, kui kõiges halvas olid süüdi just nemad – ja neid oli vaja hävitada.“

Härra Mäggi, võtke midagi rahustavat. Ei ole see asi Eestis nii hull, et te peaksite siinset vene lugejat nõnda šokeerima, lisades samas „Vot seisad lauluväljakul, laulad pähe tuubitud (зазубренные) laulukesi ja tunned, et „eestlane olla on uhke ja hää!“ Ja jälle pöörab jutt tuhandete juutide hävitamisele. See on nüüd tunduvalt rängem üleastumine, kui see, kui mõni miitinguline oma rinda Taaveti tähe riputab. Kas Mäggi võrdleb holokausti praeguse Eesti venekeelse elanikkonna eluoluga? Alla Jakobson peaks sellise idiotismi vastu küll protesti avaldama.

Kuid mida sügavamale metsa, seda priskemad on partisanid… „Eestis elab üle 300 tuhande venelase. Kas nad siis peavad iga päev minema politseisse ja tõestama, et nad muutsid oma eneseteadvust ja oma nime eesti oma vastu ning enam ei suhtle oma emakeeles? Milleks ajada inimene nurka tema rahvuse pärast?“ hüüatab Mäggi.

Kas seda kõike on nõutud, et see mees viskub rinnaga kaitsma ei tea veel keda, sest „üle 300 tuhande venelase“ Eestis küll ei ela? Seal on erinevatest rahvustest inimesi, keda Mäggi diskrimineerib, nimetades neid kõiki venelasteks? Kas Mäggi ei ole kursis valitsuse ja konkreetselt siseministri avaldustega? Kas ERR-ile on eraldatud täiendavad miljonid venekeelsetele kanalitele selleks, et vene keel ära keelata? Nime muutmine… Iga päev politseisse…. Minge, Mäggi, sinna, kuhu vene sõjalaevki!

Kui rääkida muukeelsete elanike tõesti suuremast osast, ehk venelastest, siis nende mure on hoopis muust tingitud. Et Eestisse tuleb juurde palju ukrainlastest sõjapõgenikke ja nüüd lõpuks avastati, et ukraina kogukond on siin ikka väga suur. Seega ei saa ei Klenski ega Juffereva enam rääkida ei ühe kolmandiku ega isegi ühe neljandiku elanikkonna nimel. Ja kaobki venelaste isehakanud esindajate privileeg – ehk rahvusvähemuse monopol. Ja „võitlusele vene kooli eest“ tuleks järelikult lisada ka võitluse ukrainakeelse kooli eest. Miks te šovinistid arvate, et vene laste õppimine eesti keeles on diskrimineerimine ja assimileerimine, aga ukrainlaste lapsukeste toppimine vene kooli, näiteks umbkeelse homosoveticuse Garanža kooli, kus põgenikke hakatakse „denatsifitseerima“ laste poolt, kelle vanemad vaatavad kodus Skabejevat ja Solovjovi, ei ole diskrimineerimine, assimileerimine ja russifitseerimine?

Ja alati on kasulik meeles pidada, et pommitatakse konkreetselt Ukraina linnu ja tapetakse Ukraina lapsi ja naisi. Nendele kaastunde sõnu Mäggi oma loos küll ei leidnud.

Ivan Makarov