Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jürgen “Matrossov” Ligi teeb kapole toetudes nalja: Kaja Kallast pole nähtud FSB agendile kohvrit üle andmas

-
05.09.2023
“Vilepuhuja” ja “matrossovlane” Jürgen Ligi.
© UU

Järjekordne katse puhastada Kaja Kallase porilaigulist kostüümi sarnaneb komöödiateatriga: kapo olevat uurinud Kaja Kallase Vene-sidemeid ega olevat midagi tuvastanud.

BNS kirjutab: Reformierakonna juhtpoliitik Jürgen Ligi tuleb skandaalide keerisesse sattunud erakonnajuhile ja peaministrile Kaja Kallasele appi, kinnitades, et kaitsepolitsei (kapo) värske kontroll ei tuvastanud Kallasel sidemeid Kremliga.

Ligi jääb ikka Ligiks: “Ma ei tee reeglina kapo komisjonidest ülevaateid, sest need on täis riigisaladusi ja toimuvad kinnises ruumis põhjusega. Kuid kuna julgeolek tähendab mitte ainult informatsiooni, vaid ka valeinformatsiooni, kompromiteerimise ja hirmutamise küsimust, kommenteerin kuuldut ja loetut Kaja Kallase ja ta abikaasaga seoses selles võtmes,” kirjutab Ligi teisipäeval sotsiaalmeedias.

Nii et kapo komisjonis on reegel, et infot ei lekitata, aga “eristaatuses” Ligil on õigus seda “püha ürituse” nimel ikkagi teha. Ja Ligi jätkab “vilepuhumist”.

Tema väitel ei tuvastanud kapo ka värske kontrolli käigus ei peaministril ega tema abikaasal väidetud Kremli sidemeid, kontakte Venemaal ega seal käimisi, ei ebaregulaarseid tulusid, ei sanktsioonide ega seaduste rikkumisi. “Ka abikaasa (firma)le antud laenud polnud kuidagi vastuolus tulude ega säästudega ega viimased omavahel. Peaminister on olnud julgeolekuriskides teadliku käitumisega ega jäta ta käitumine ruumi santaažile – mille üle on viimastel päevadel targutanud küll poliitikud, küll kommunikatsioonitegelased, küll psühholoogid,” märkis Ligi.

Miks ei anna kapo selliseid indulgentse teistele poliitikutele? Miks pole seda tehtud “rahapesuminister” Ligi enda või Venemaale otsaga kadunud skandaalide osalise Siim Kallase kohta, viimane on ju Kaja Kallase otsene käepikendus ja isa? Ja miks ei raporteeritud seda Helmede kohta siis, kui neid Prigožini asjas süüdistati? Kaja Kallasele aga anti kapost avalik patupuhastuskiri Jürgen Ligi kaudu. Jüri Ratasele ei antud, kui Kaja Kallas süüdistas teda riigireetmises.

“Peaminister on olnud julgeolekuriskides teadliku käitumisega ega jäta ta käitumine ruumi santaažile”, väitvat kapo. Riigi valitsusjuhi teadmatus oma abikaasa sidemetest välistab otsekohe igasuguse “teadliku käitumise ja allumatuse santaažile” – kui ta ei tea isegi oma mehe tegemistest, siis mida on ta veel peaministrina maha maganud? Nagu Ligi ise magas maha Venemaa rahapesu läbi Eesti filiaalide, mis paneb küll kartma, et ta on on santažeeritav, kasvõi läbi selle, et ei näinud seda, mida nägema pidi.

Ligi viskus taas dzotile, aga saatus on sama, mis Matrossovil. Kremli-sidemed aga on seni otseselt tuvastatud ainult Gerhard Schröderil, kes ei varjagi, et nad on Putiniga sõbrad. Paljud Euroopa poliitikud, sealhulgas ka näiteks Putini telefonisõber Macron, on sageli Kremli “kasulikud idioodid”, omades kas kaudseid ärisidemeid Venemaaga  või tehes Putinile soodsaid otsuseid. Kaja Kallas ja Arvo Hallik toitsid oma tegevusega Putini sõjaeelarvet.

Avalik kuulutus “Uurisime Kaja Kallase ja Arvo Halliku tausta hoolikalt ja mitte ühtegi salajast diplomaadikohvri üleandmist tühjas pargis” kõlab väga naljakalt. Selle eesmärk ongi peaministrile veidigi toeks olla. Aga on väheusutav, et kapo nii rumal on, nagu Ligi teda kirjeldab.

Uued Uudised

Loe ka Ei selgunud, kas kapo hoiatas Kallast Vene ärisuuna teemal