Jüri Ratas vabandas EKRE ütluste pärast. Kaja Kallas hakkab vabandama Keskerakonna korruptsiooni pärast

Arvamus,
- Updated
Korruptiivne Keskerakond saab Kaja kallasele suureks peavaluks. Pilt on illustratiivne.

Reformierakonna juht Kaja Kallas armastas nõuda Jüri Rataselt vabandamist EKRE ütluste pärast – nüüd tuleb ta seda endal tegema hakata, sest partneriks valiti korruptiivse mainega Keskerakond.

Jüri Ratas tegeles kogu viimase ametiaja oma erakonna korruptsioonijamadega ja ega need kuhugi kao, sest sel parteil kohe on selline maine. Isegi pealäbirääkija Reformierakonnaga Mailis Reps on sahkerdaja, kelle lapsed veeti kooli maksumaksja raha eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas on korduvalt kinnitanud, et parteis ei ole kohta hämaratele sularahatehingutele ja erakonna rahastamine on läbipaistev, ometi said Keskerakond ja Mihhail Korb uue süüdistuse, mis näitab, et asi ei lõpe.

Korruptsioon on Keskerakonda saatnud kogu eksisteerimisaja ja pole põhjust arvata, et midagi nüüdki muutub, mida tõendab Repsi isik. Pealegi on erakonnas palju venekeelse taustaga inimesi, kelle arusaam riigivõimuga seonduvatest privileegidest on kõvasti ida poole kaldu.

Kallasel tuleb ilmselt palju vabandada ka Kremli-meelse, samas euroföderalisti (ühed impeeriumid puha) Yana Toomi ja padukommunist Oudekki Loone ütluste pärast, Keskerakonna liikmete osaluse pärast “surematu polgu” üritustel, pärgade pärast pronkssõduri juures ja nii edasi – küll see talle meelde tuletatakse.

Keskerakond on reformaritele ääretult ebamugav partner. Kui peavoolumeedia lõpetab võidutsemise EKRE võimult tõukamise pärast, tuleb neil tema asemele uus vaenlane otsida. Ei, EKRE jääb selleks ikka edasi, aga kuna saates “Räägime asjast” ei räägi enam ministrid ja valitsuserakond, siis on skandaale raskem tekitada.

Reformierakonna taktikepi all laulev massimeedia ei ole kunagi Keskerakonna vastu erilist sümpaatiat tundnud ja vaevalt ta nüüdki seda tegema hakkab – see vihkamine on liiga sees. See tähendab, et kui süvariik pühib Reformierakonna sigadused vaiba alla, siis Keskerakonna omad jäävad vedelema, ja klikinäljas ajakirjandus annab neile mõnuga pihta.

Uuel valitsusel ei maksa unustada sedagi, et alternatiivne konservatiivne meedia on Eestis tugev ja jälgib neid teraselt, tundmata nende vastu vähimatki sümpaatiat.

Uue valitsuse ilmumisega sattus hätta üks president Kaljulaid lemmikutest, süvariigi äärmuspopulistlik projekt Eesti 200, kes siiani kogus populaarsust EKRE osalusega valitsuse materdamise ja Reformierakonna kui opositsiooni juhi saamatuses süüdistamisega.

Nüüd on EKRE opositsioonis, vasakliberaalid valitsevad ja kadumas on Eesti 200 populismi aluspõhi – nad ei saa ennast enam Eesti päästjana kujutada, sest “päästavad” juba enda vasakliberaalsed hingesugulased, Keskerakond ja Reformierakond. Ega Kristina Kallaselgi muud teha pole, kui Keskerakonda sellena näidata, kelle eest on Eestit päästa vaja.

Nii et Kaja Kallasel, kes varem rääkis Jüri Ratase vabandamistest, tuleb nüüd hakata Mailis Repsi ja Jüri Ratase erakonna pärast vabandama.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused