Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jüri Toomepuu: Bideni ja Euroopa Liidu sanktsioonid – liiga hilja ja liiga vähe

-
25.02.2022
Gaasijuhtme Nord Stream 2 lubamine oli suur kuritegu, sest see andis Vene agressioonile jõudu juurde.
© Scanpix

Peamine põhjus miks Putin sai varuda hulk valuutat Ukraina vallutamiseks, oli USA saamatu presidendi Joe Bideni otsus hävitada president Trumpi poolt saavutatud USA sõltumatuse imporditud fossiilkütustest. See tõstis drastiliselt nafta ja gaasi hindu maailmaturul ja seega rikastas Putini Venemaad.

Kui Biden ja Euroopa Liidu oleks sanktsioneerinud Putini tulusat nafta- ja gaasiäri juba siis, kui Putin hakkas oma vägesid Ukraina piirile saatma, oleks see arvatavasti rünnakusoovid lõpetanud. Nüüd on rünnak Ukrainale veelgi tõstnud kütuste hindu maailmaturul ja teeb seega Putinile Ukraina vallutamise rahastamise kergemaks.

Biden ja Euroopa liit peavad viivitamata lõpetama selle Putinile tulusa äri. USA ja Euroopa riigid peavad kohe kasutama kõiki meetmeid, et sundida Araabia nafta tootjad suurendama toodangut küllaldaselt, et võimaldada vene nafta importimise lõpetamise.

Euroopa riigid ja samuti USA peaksid samuti lõpetama vene gaasi impordi. Seda oleks võimalik asendada veeldatud maagaasi sisseveoga Katarist, Nigeeriast ja Alžeeriast. USA peaks tõstma oma tootmist ja asendama kõik Venemaalt imporditud gaasi oma veeldatud maagaasiga.

Biden on kinnitanud, et sanktsioonid mis on senini rakendatud peatavad pikapeale Ukraina ründamise.
Pikapeale on Putin juba anastanud Ukraina.

Bideni Afganistani katastroof ja üldine ebakompetentsus on innustanud lisaks Putinile ka Hiina eluaegset Xi Jinping, Põhja Korea Kim Jong-uni ja ajatolla Homeinit. Võib karta, et järgneb rünnak Taiwanile ja puna-Hiina tõusmine Bideni USA asemel maailma võimsamaks riigiks.

Jüri Toomepuu