Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jüri Toomepuu: Eesti saadikud võiks Euroopa Parlamendis algatada eelnõu e-valimiste keelamiseks Euroopa Liidus

11.03.2023
E-valimiste teema võiks Euroopa Parlamendis jutuks võtta.
© Uued Uudised

Ega me tea, kas valimised olid võltsitud, aga pole mingit kahtlust et nendel, kes kontrollivad valimiste riistvara ja tarkvara, on võimalik valimisi võltsida – pealegi nii, et võltsimist pole võimalik avastada.

Kui on võltsitud, siis pole võimule tõusnuid enam kunagi võimalik Eesti valimistega või kohtu ja võimuorganite kaudu võimult kukutada.

Kui rahvas ei taha teha revolutsiooni, on ainuke võimalus demokraatliku õigusriigi taastamiseks esitada Euroopa Liidu Parlamendis seaduse eelnõu, mis keelaks e-valimised EU riikides.

Üheski Euroopa Liidu liikmesriigis ei kasutada e-valimisi sellisel kujul nagu Eestis. Piiratud e-valimine on mõnes riigis lubatud nendele, kes pole mingil põhjusel võimelised valimisjaoskonnas hääletama.

Mitmetes riikides, kaasaarvatud Eestis, on tehtud uuringuid e-valimiste turvalisusest. Kõik tagajärjed näitavad, et e-valimisi on võimalik võltsida.

Soovitan Eesti Euroopa Parlamendi liikmetel esitada viivitamata Euroopa Liidu Parlamendis seaduse eelnõu, mis keelaks e-valimised nii nagu need toimuvad Eestis.

Jüri Toomepuu