Jüri Toomepuu: Kas USAst saab uus Venezuela?

Rubriik Arvamus On
Sotsialistlik Venezuela ütles “ei” Trumpile ning “jah” omamehele Bidenile. Pilt Caracasest.

Georgia osariigi senaatorite valimised. Mõlema Georgia osariigi senaatori järelvalimine oli USA ja maailma tuleviku jaoks üks tähtsamaid USA ajaloos. Georgia osariigi valimisseadus sätestab, et kui ükski senati kandidaat ei ületa 50 protsenti häältest regulaarsel valimisel, mis toimus 3 novembril, siis tuleb kahe kõige enam hääli saanu vahel uus valimine. Seda pole vist varem kunagi juhtunud, et tekib olukord, kus mõlemad ühe osariigi senati kandidaadid peab uuesti valima.

See valimine oli tähtis, sest sellest oleneb USA senati kontroll. Enne valimisi oli 100-liikmelises senatis 48 demokraati ja 50 vabariiklast. Kui demokraadid võidavad mõlemad Georgia senaatorite valimised, siis oleks mõlemal parteil 50 senaatorit ja juhul kui senati hääletustel hääled samuti jagunevad, on otsustajaks asepresident, kes on ka senati eesistuja. Võitjaks jääb partei, kuhu kuulub asepresident.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kummalised muudatused valimisseadustes ja reeglites

Wuhani viirus ja piiramatu posti teel hääletamine on täielikult muutnud USA poliitilise süsteemi ning seega USA ja maailma tuleviku.

Mitmetes osariikides saadeti posti teel välja palju suurem arv valimissedeleid kui oli valijaid ja polnud mingit tõsiselt võetavat kontrolli laekunud hääletussedelite allkirjastamise üle, et teha kindlaks, kes hääletaja päriselt oli. Ei olnud võimalik kontrollida, mitu hääletussedelit iga oletatav valija tagastas ega ka seda, kas posti teel hääletaja hääletas uuesti ka valimisjaoskonnas.

On põhjust arvata, et niihästi USA presidendi valimistel 3. novembril kui ka Georgia osariigi kahe senaatori järelvalimistel toimus laiaulatuslik valimiste võltsimine.

Võitjad

Vabariiklasest senaator Kelly Loeffleri vastu tuli võitjaks äärmuslikult vasempoolne mustanahaline baptistide pastor Raymond Varnock. Näib, et tuleb võitjaks ka vabariiklasest senaator David Perdue vastasekandidaat Jon Ossoff,  kes on samuti äärmuslikult vasempoolne ja kes pole oma senises elus millegigi silma paistnud. Nende häälte vahe oli siiski nii väike, et need tulevad uuesti üle lugemisele, enne kui üks neist valituks osutub.

Kuigi presidendi ja asepresidendi valimist pole veel lõplikult seaduslikult otsustatud ja seda veel vaidlustatakse, saab arvatavasti presidendiks demokraat Joe Biden ja ta asepresidendiks Kamala Harris, üks USA kõige vasempoolsematest USA senaatoritest. Saadikutekoja valimistel olid vabariiklased üle ootuste edukad, aga kontroll jäi siiski napilt demokraatidele.

Valimiste tagajärjed

Kui demokraadid võidavad mõlemad senati toolid Georgias ja Biden saab presidendiks, siis oleks kogu riigi kontroll täielikult nende kätes ja sel juhul võivad nad kehtestada seadusi ja kujundada poliitikat nii, nagu nad soovivad. Biden, kui ta presidendiks kinnitatakse, saab  USAs sotsialismi juurutada, USA ülemkohtu 9-liikmelist koosseisu vasemäärmuslike kohtunikega laiendada, sotsialistlikke ministreid määrata, USAle kahjulikke kaubandus- ja muid lepinguid sõlmida, USA kaitsejõude jälle Obama-aegsele madalale tasemele viia ja USAd kolmanda maailma immigrantidega üle ujutada.

Siis poleks ka lootust, et senat saab uurida ja paljastada suure hulga valimispettusi ja valimisseaduste puudusi mis  aitasid võidule Bideni. Poleks ka võimalik midagi teha, et valimisseadusi seadusi muuta ja olukorda parandada.

Enam poleks ka võimalik uurida Bidenite perekonna korruptiivseid ärisid puna-Hiinas, Ukrainas ja mitmetes teistes riikides.  Valimiste eel peavoolumeedia vaikis kõigest, mis oleks valijaid mõjutanud Trumpi pooldama, ja informatsiooni hiiglased, nagu Facebook, Google ja Twitter, otseselt tsenseerisid Bidenite skandaale.

Kui David Perdue jääb kaotajaks, siis on kaotaja mitte ainult USA vaid kogu vaba maailm.“

Jüri Toomepuu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused