Jüri Toomepuu: Vabaduse hävingu Apokalüpsise hobused

Rubriik Arvamus On
Apokalüpsis ei pruugi just nii tulla, ta tuleb läbi vasakliberalismi ja kommunismi. (Foto: Scanpix)

“Sõnavabaduse piiramisele järgneb autokraatia. Mitte ainult diktaatorid ja türannid, vaid ka võimu kuritarvitajad riikides, mida peetakse enam-vähem demokraatlikuks, peavad ülekaalukale võimule tõusmiseks ja võimul püsimiseks piirama eelkõige rahva sõnavabadust. Nad peavad leidma meetmeid kriitika tõrjumiseks ja summutamiseks ning tembeldama nende vastu suunatud, ükskõik kui hästi põhjendatud kriitika valeks, solvamiseks, rassismiks, ksenofoobiaks, vihakõneks või millekski muuks põlastavaks, nagu näiteks rahvusluseks.

See, et nad üritavad muuta varem hinnatud ja austatud „rahvusluse“ mõistet sõimuterminiks, on tõeliselt murettekitav. See tähendab, et pole  enam sobiv austada neid kangelasi, kes võitlesid eesti rahva vabaduse eest Vabadussõjas või Sinimägedes. See tähendaks, et eestlased ei tohi enam vanduda truudust oma põhiseadusele mis nõuab, et me kindlustame ja arendame riiki, mis tagab eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Niikaua kui võimuahned poliitikud üritavad sõnavabadust piirata ainult sõnadega või ajakirjanduse veergudel avaldatuga, pole karta, et nendel puuduks vastuvaidlejaid, et nad saaksid hoiduda õigustatud kriitikast, või et nad saaksid rahva vabadust piirata. Kui nad aga suudavad piirata sõnavabadust enamuse poolt kehtestatud seadustega, siis on nad asunud autokraatia teele seitsme penikoorma saabastega.

Nii see vähemalt oli enne internetiajastut, kui sõnumite levitamine polnud veel suurelt osalt informatsioonitehnoloogia hiidfirmade kontrolli all.

Informatsioonihiiud “teevad ära”

Tänapäeval ei ohusta sõna-, mõtte- ja poliitilist vabadust ainult võimukandjate isekas soov võimukamaks saada. On tõsine põhjus karta nelja sõna – ja mõttevabaduse hävitamisele galoppivat Apokalüpsise hobust. Need on Google, Amazon, Facebook ja Apple. Viiendaks võiks veel lisada Twitteri.  Need informaatikahiiglased on suutnud hõivata endile 90 protsenti kogu interneti informatsiooni edastamisest. Nendest oleneb suurelt, millist informatsiooni levitatakse, millist tsenseeritakse. Nad on võimelised muutma rahva arvamust, mõjutama valimiste tulemusi ning kujundama riikide majandust, riikide sisepoliitikat ja suurelt osalt ka riikide välispoliitikat.

Amazon müüb tänapäeval rohkem raamatuid USAs kui kõik teised  USA kirjastajad ja raamatuärid kokku. Amazoni ja Washington Post ajalehe omanik Jeff Bezos on maailma kõige rikkam mees. Ajalehel on reklaami lisa, mis avaldab kirjutisi Hiina kommunistliku partei propaganda lehe „China Daily“ veergudelt. Nendel, kes peavad lugu sõnavabadusest, on rõõm tõdeda, et  ajalehe levi on langenud 37 protsenti pärast 2009. aastat, kui leht muutus vasemäärmuslikuks ja võltsuudiste levitajaks. Loodame, et langus jätkub põhjusel, et Jeff Bezos on keelustanud Amazonis raamatute müümise mis sisaldavad „vihakõnet“. Mis on „vihakõne“, jätab ta enda otsustada.

Kuigi selline raamatute keelustamine on sama pahaendeline kui despootlike diktaatorite Stalini, Hitleri ja Xi Jinpingi või kunagise katoliku kiriku inkvisitsiooni raamatute põletamine, on Amazoni raamatute keelustamine ikka veel seaduslik, sest Amazon ja teised informaatikahiiud võivad müüa või mitte müüa mida tahes, edastada sõnumeid mis neile meeldivad ja summutada või tsenseerida, mis neile ei meeldi.

Mis neile meeldib ja mis on nende ideoloogia, on suurelt osalt see mis nende kasumit tõstab. Nad ei näi eriti hoolivat tagajärgedest rahvale, riigile või maailmale. Google, kelle esialgne ja selge  moto oli “Ära ole õel“, on asendatud selle kolmesõnalise moto pika ja lohiseva eetika koodeksiga, mille tähendus jääb omanike otsustada. Google on keeldunud tehisintellekti süsteemide valmistamisest USA kaitsejõududele, aga nad valmistavad Hiina kommunistlikule parteile inimeste jälgimissüsteeme, mida partei kasutab oma alamate truualamlikkuse hindamiseks ja kontrollimiseks. Poolteist miljardi inimesega Hiina on Google omanikele niivõrd suur ja kasumit toov turg, et see kaalub Google omanike silmis üles nende kodumaa julgeoleku ja majanduslikud huvid.

Hiina kommunistid pigistavad maailma

Hiina kommunistlik partei on ehitanud maailma kõige võimsama propagandamasina. Hiinas on neil rahva mõjutamine lihtne. Truualamlikud premeeritakse, kõhklejad karistatakse, vastased kas tapetakse, vangistatakse või saadetakse  „ümberkasvatamise“ orjalaagritesse. Välismaal nad kasutavad partei poolt kontrollitud Konfutsiuse Instituuti propaganda levitamiseks. Peamiselt aga saavutab Hiina oma eesmärgid, eriti Aafrikas, osalustega ettevõtetes, altkäemaksudega korrumpeerunud poliitikutele, ähvardustega ja  ähvarduste täideviimisega.

Joe Bideni perele nad kinkisid umbes 10 miljonit dollarit ja ta pojale Hunterile millegipärast ka  hinnalised teemandid.

Kui efektiivselt Hiina kommunistlik partei Saksamaa avalikku arvamust mõjutab, näitab fakt, et nad suutsid eelmisel aastal peatada laste raamatu Ein Corona Regenbogen für Anna und Moritz (Koroona vikerkaar Annale ja Moritzale) levitamise. Raamat püüdis aidata lastel mõista pandeemia järgset maailma. Pildiraamatus väitis laste isa: “Viirus pärineb Hiinast ja on levinud sealt üle kogu maailma.” Niihästi Saksamaal kui ka kõikjal mujal on nad tembeldanud selle fakti väitmise rassismiks.

Rahva arvamuse ja valimiste vaekausi kallutamine

Tänapäeva kõige suurem oht sõna-, mõtte- ja poliitilistele vabadustele tulenebki maailma valitsejaks pürgivast puna-Hiinast ja sellest, et sõnavabaduse ja sellega kaasneva vabaduse hävingu Apokalüpsise hobuste seljas ratsutavad võimuahned ja tihtipeale korrumpeerunud poliitikud.

Seda on markantselt demonstreerinud hiljutised USA presidendivalimised.

USA presidendiks  ja asepresidendiks valitud korruptiivne Joe Biden ja vasemäärmuslik Kamala Harris osutusid valituks eelkõige seetõttu, et mõjuvõimsad informatsioonitehnoloogia hiiglased ja Bideni propaganda hääletoruna tegutsev kallutatud peavoolumeedia finantseerisid ja toetasid suurelt osalt Bideni valimiskampaaniat. Nad otseselt tsenseerisid valimiseelseid uudiseid Bideni pere korruptiivsetest äridest puna-Hiinas, Ukrainas ja paljudes teistes riikides, kus nood tegelesid jultunult Bideni mõjuvõimu müümisega, kuigi Föderaalne Uurimisbüroo oli juba tollal algatanud sellekohase kriminaaljuurdluse.  Võib arvata, mis juhtub nende juurdlustega nüüd, kui riigi ametkonnad alluvad Joe Bidenile.

Informatsiooni tehnoloogia ettevõtted upitasid Bideni võimule, et vabariiklased nende tiibu ei lõikaks seadustega, mis lubaks neid kohtulikult karistada informatsiooni kallutamise või tsenseerimise eest. President Trump oli ka vaja võimult eemaldada, et ta ei nurjaks nende laiaulatuslikke äriplaane kommunistlikus Hiinas.

President Bideni väärsammud

President Joe Biden on suutnud tõestada ülikiirelt, et tema või need, kes tema nimel valitsevad,  on ebakompetentsed. Kuigi, tänu president Trumpile ta sai alustada oma ametiaega efektiivse Wuhani viiruse vaktsiiniga, on ta teinud ühe eksisammu teise järel. Näib, et ajendatud väiklasest kadedusest, on ta nullinud president Trumpi suursaavutused – kõige suurema majanduse ja tööhõive kasvu USA ajaloos, sõltumatuse naftarikastest riikidest, USA kaitsejõudude võimekuse taastamise, ebaseaduslike immigrantide sissevoolu pidurdamise.

Bideni üürikeses vahis on hakanud voorima üle USA-Mehhiko piiri kümned tuhanded madala haridustasemega, väheste oskustega latiinod, kelle tervist pole võimalik kontrollida. Mida rohkem tuleb, seda suurem on koormus USA sotsiaalhoolekande-, õiguskaitse-  ja koolisüsteemile, seda rohkem levitavad nad USAs Wuhani viirust, seda rohkem loodab arvatavasti Biden, on tulevikus vasem-äärmuslikke demokraatide toetajaid.

Kas on rohtu mis avitab?

USAs ja veelgi enam on Euroopa Liidus kehtivaid seadusi, mis keelavad kaubanduse ja informatsiooni levi piiramist ja muid eraäride monopolide kasutamist.  Tehnoloogiafirmade turuvõimu kuritarvitamine tuleb lõpetada. Selleks on vaja rakendada kehtivaid seadusi ja kehtestada tõhusamaid.

Puna-Hiinast leviva kommunistliku katku vastu tuleb sama resoluutselt võidelda kui puna-Hiinast levitatud Wuhani viiruse katku vastu.

Niihästi vabaduse hävingule kappavaid Apokalüpsise hobuseid kui kommunistlikku katku saab kammitseda ainult kui USA vabariiklastel õnnestub järgmistel kongressi valimistel aastal 2022 võita enamus USA saadikutekojas ja senatis ja aastal 2024 kukutada presidenditoolilt Joe Biden või ta parteikaaslasest järglane.

Kui Biden ja need kes teda kontrollivad jätkavad Bideni ametiaega sama saamatult nagu see on alustatud ja kui praegused võimukandjad ei saa USA traditsiooniliselt õiglast valimissüsteemi täielikult kallutada, on lootust, et tulevikus mäletatakse Bideni valitsust ja kommunistliku Hiina võidukäiku vaid mõne-aastase musta laiguna maailma ajaloos. Ainult lootmisest aga ei piisa,  lootuse täitumiseks peavad kõik, kes ihkavad vabadust, olema valmis selle nimel järjekindlalt ja vapralt võitlema.“

Jüri Toomepuu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused