Jüri Toomepuu vaidlustab teravalt Punaarmee “õilsa” rolli Euroopa “päästmises”

Arvamus,
©Scanpix
Ameerika sõjaväe erukolonelleitnant ja endine Riigikogu saadik Jüri Toomepuu.

Tuntud väliseesti poliitik Jüri Toomepuu võtab sotsiaalmeedias karmilt sõna Punaarmee “saavutuste” ülistamise vastu.

“Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov väitis eile, et Eesti elanikud mäletavad ja peavad kalliks 75 aastat tagasi Vabariigi vabastanud Nõukogude sõdurite kangelastegusid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Punaarmee terroriteod

Kui 1944. aastal kümned tuhanded eesti mehed relva haarasid ja ruttasid Eestit taasokupeerida tahtva Punaarmee sissetungi tõkestama, oli rahva usk Eesti vabanemisse, oma riigi taastamisse ja sellest tulenev soov oma riigi piiri Punaarmee sissetungi vastu kaitsta suurem, kui reaalsed tingimused seda võimaldasid. Eesti ohvitseride ja poliitikute lootused olid pandud 1918. aasta kordumisele.

Kuid oli veel üks tegur, mis ajendas eesti sõjameest oma elu hinnaga võitlema Eesti piiri taha jõudnud vaenlase vastu. See oli soov kaitsta oma rahvast nende veriste kuritegude eest, mis kaasnesid Punaarmee sissetungiga. Arvukad punaväelaste poolt toime pandud metsikused ja süütute tsiviilisikute tapmised põhjustasid neil päevil rindelähedastes külades suurt hirmu. Sageli leiti küladest, kuhu olid tunginud rindest läbi tulnud punaste salgad, metsikult mõrvatud naisi ja lapsi. Ühe suurima massimõrva panid punased toime Piirisaarel, kui nad valmistusid seal rünnakuks Pedaspää ja Meerapalu vastu.

Tsiviilelanike metsikutest tapmisest räägivad sajad tõestatud faktid. 17. veebruari 1944 hävitati Meriküla nõlva all Punaarmee mereväe 507 meheline eridessantüksus. Lahingväljalt korjati üles seitse ellujäänud haavatut. Nende oli ka kaks vene ohvitseri – major Pavel Sankov ja leitnant Vassili Dolgihh. Nende ülekuulamisel tunnistasid nii ohvitserid kui teised haavatud, et Meriküla maandamisoperatsiooni korraldajaks ja juhatajaks oli punalaevastiku kontraadmiral Zukov. Andis käsu armutult hukata ning purustada ja hävitada kõik ettejuhtuv. Mingisugust halastust ega armuandmist ei tohi olla. Hukata tuleb kõik, vaatamata vanusele ja soole.

Aalto Ülikooli professor Susanna Viljanen on uurinud Punaarmee marodööride metsikuid kuritegusid Berliinis. Ta leidis, et seal toimus vägistamiste ja röövimiste orgia mille sarnast pole nähtud pärast 700 aastat varasemaid mongolite vallutusi. (Rape during the occupation of Germany – Wikipedia). Nad mitte ainult ei vägistanud kõik saksa naised ja tüdrukud, vanusest 8 kuni 80, nad vägistasid kõikjal, kuhu nad saabusid, kaasaarvatud vene, poola ja vangist vabastatud juudi naised.

Autor Anthony Beevor (www.antonybeevor.com. Berlin: The Downfall 1945, Viking Penguin Books) kirjeldab seda kui “kõige suuremat massilist vägistamist maailma ajaloos. Ta arvestas, et ainuüksi Ida-Preisimaal, Pomeraanias ja Sileesias vägistasid Punaarmee marodöörid 1,4 miljon naist.

Autor Norman Naimark arvas ka, et vene sõdurite metsikusele andis hoogu kadedus ja alaväärsuse tunne, sest Saksa kõrge elustandard sai neile selgeks isegi sõjast kahjustatud Saksamaal.

Punaarmee marodööride kuritegudele järgnes midagi mida polnud Euroopas varem nähtud – massilised enesetapud. (Mass suicides in 1945 Nazi Germany – Wikipedia). Paljud sakslased läksid parema meelega vabasurma selle asemel, et langeda punaarmeelaste kätte. Nende täpset arvu on raske kindlaks määrata, aga mitmete arvestuste alusel oli neid kuskil 10 000 ja 100 000 vahel. Paljud saksa emad tapsid oma lapsed, enne enesetapu sooritamist, et neid päästa punaarmeelaste õudsustest.”

2 commentsOn Jüri Toomepuu vaidlustab teravalt Punaarmee “õilsa” rolli Euroopa “päästmises”

 • Avatar
  Jüri Böhm

  Eelnevale lisaks:

  On ülimalt hämmastav, et mida aastaid edasi ja sõjast kaugemale, seda usinamalt ning räigemalt seda “vabastamisetrummi” taotakse ning keegi ei julge sellele paduvalele argumenteeritult tõega vastu seista.

  NB!
  Vene sõdur ei saa iialgi olla mingi vabastaja!
  Ta on ja on olnud läbi aegade impeeriumi sõdur aga ühegi impeeriumi sõdur ei saa juba oma olemuselt olla vabastaja, kuna kõik impeeriumid on ülesehitatud anastatud rahvaste kontide peale ja niisutatud nende rahvaste verega!!!
  Seega on “sõdurvabastaja” müüdi alatu vale juba algselt sellesse väitesse sisse programmeeritud aga keegi pole viitsinud isegi sellise lihtsa tõega oma rahvast selle mõnitava vabastajamöla eest kaitsta!
  .

 • Avatar

  Vene sõdur pole mitte kedagi ega mitte kunagi vabastanud!
  Kõikjal, kuhu oli astunud vene kirsa, algas terror, vägivald ning tapatöö naiste, laste ja vanurite kallal.
  Avalik pöördumine 9. mai eel
  Seoses Teise maailmasõja Euroopa-lahingute lõpu aastapäeva lähenemisega on aktiviseerunud Venemaa ja kohalike okupantide propagandapasunad.
  Ülistatakse jälle Punaarmeed ja “suurt vene rahvast”, kes – Moskva tõlgenduse kohaselt – “vabastas Euroopat ja maailma” ning “tõi õnne ja õitsengut” meie õuele.
  Pealetükkivalt ja häbematult nõutakse tänulikkust ning alandlikku lugupidamist riikidelt ja rahvastelt, keda nö. vabastati.
  Oma lähinaabrite suunas aga vibutatakse noomivalt näppu ja ähvardatakse kohalike kolonistide rahutustega, kui me piisavalt Moskva meele järgi ei taha olla.
  Mida aeg edasi, seda räigemaks ja agressiivsemaks need avaldused ja ka teod muutuvad.
  Peale suurvene mõttelaadi, mis ulatub kaugele enne kurikuulsat enamlaste riigipööret, ammutatakse tuge ja ideoloogilist jõudu ka “sõdur-vabastaja” müüdist.
  Selle vana propagandakronu räpaste kapjadega trambitakse tänaseni Euroopa rahvaste õiglustundel ja lollitatakse maailma seda osa, kellel polnud “õnne” selle sõduri toodud “vabadust” kogeda.
  See räige ja alatu “vabastajamüüt“ tuleb kommunismi kuritegude hukkamõistmise käigus otsustavalt kummutada, et võtta pinnas “uusvabastajate” idanemiseks.
  Vene sõdur on Ida – Euroopa rahvaste mõrtsukas!
  Jüri Böhm

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused