Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ka Eestis on sadu ja tuhandeid mini-ilveseid, kes lihtsalt elatuvad ja kasutavad oma privileege

-
03.01.2024
Kollaste vestide liikumine Prantsusmaal näitab, et Euroopas võidakse taas puukidest “uusaadli” vastu üles tõusta.
© Scanpix

Orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak kommenteerib sotsiaalmeedias sots Sven Mikseri arvamust, mille järgi konservatism kaitsvat traditsiooni nime all moraalselt õigustamatuid privileege.

“Absoluutselt vastupidi! Kaasaegne konservatism üldiselt kaitseb “tavalise inimese”, kuid samas ka “eripäraste kultuuride ja riikide” allesjäämisõigust selle sama tavalise inimese või ka kultuuri poolt ülalpeetavate woke-sotside privileegide vastu.

Muide, täpselt samasugune olukord nagu täna läänemaailmas, valitses 18. sajandi lõpu Prantsusmaal. Terve riik oli täis roosades pintsakutes ja värvitud parukatega retuusides idioote, kelle ainsaks tegevusvaldkonnaks oli puukide ja prussakatena kõikide teiste kulul elatumine, omamata selliseks teise inimese tehtava töö eest puugina elatumiseks ühtegi legitiimset argumenti. Pole ime, et Pariisi pööbel suure osa antud seltskonnast ka mättasse lõi ja pea maha võttis. Kahjuks aga tappes ära sealjuures ka kogu riigi kõik mõistlikud inimesed.

Kuidas meie olukord hetkel erinev on? Üle kogu läänemaailma on tänane “pööbel” samamoodi aru saanud, et peab üleval enda tööga mingit eriti koomilist uut puna-aadlit ja tuhandeid või sadu tuhandeid tõusikuid pea igas riigis. Välja arvatud, et tänasel tõusikkonnal pole ette näidata isegi kunagi keskajal suguvõsa alusepanija poolt tehtud sõjalisi kangelastegusid või mingeid muid teeneid. On lihtsalt kildkond puuk-tõusikuid. Ka Eestis sadu ja tuhandeid mini-ilveseid, kes lihtsalt elatuvad ja kasutavad oma privileege.

Kui pööbel aga selle seltskonna vastu üles tõuseb, ei ole mitte konservatiivid need, kes “võidaks”. Ka neil kui korralikel inimestel võetaks uuesti pea maha – sest mässav pööbel ei erista enam seda, et kes on “päriselt süüdi” või “mis vajaks muutmist”. Neid huvitab ainult kättemaks aastatepikkuse mõnitamise eest.”