Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Käimas on pimesikumäng vaktsiinisurmadega 

-
28.07.2021
Noorte kaitsesüstimine.
© Scanpix

“Sellele ravimile kohaldatakse täiendavat järelevalvet, mis võimaldab kiiresti tuvastada uut ohutusteavet. Te saate sellele kaasa aidata, teatades ravimi kõigist võimalikest kõrvaltoimetest.” See on mRNA vaktsiini infoleht [1].

“Kutsume liikmesriike üles rakendama efektiivseid süsteeme vaktsiinide ohutuse jälgimiseks nende laialdasel rakendamisel, koos vaktsiinide pikaajaliste mõjude jälgimisega.” Euroopa Komisjoni Parlamentaarse Assamblee resolutsioon nr. 2361, 27.01.2021 [2]

Viimase aja süngeks reaalsuseks on saanud teated selle kohta, kuidas kellegi lähedane, sugulane, tuttav või töökaaslane on saanud vaktsiinisüsti ja peale seda kas raskelt haigestunud või surnud. Päevagi ei möödu, kui sellised teated ei kerkiks esile sotsiaalmeediasse või isiklikes vestlustes.

Kõige sagedamini mainitakse enesetunde halvenemist ja surma peale teist vaktsiinisüsti. Kui aga vaadata ametlikke teateid vaktsiini kõrvaltoimete kohta, siis seal kohtame tõsiste haigestumiste ja surmade kohta vähe teateid. Veel vähem on teateid, kus mööndakse vaktsiini võimalikku seost kurva sündmusega.

Vaktsiinide ametlike infolehtede kõrvaltoimete osas pole surma mitte kordagi mainitud [1]. Ibuprofeenil on. Aspiriinil on. Eksperimentaalvaktsiinidel ei ole.

Loomulikult võib olla, et inimesed mõtlevad asju välja. Seos on kaudne. Seost ei saa olla, kuna andmed selle kohta puuduvad. Kuni sellised juhtumid on dokumentaalselt fikseerimata, võib öelda, et tegemist on väljamõeldisega.

Kindlasti osad sellised jutud ongi väljamõeldised või valetõlgendused. Probleem on aga selles, et meil puudub kindel teadmine. Vägisi jääb mulje, et puudub ka ametlik tahe ebameeldivat informatsiooni fikseerida või objektiivseid, teaduspõhiseid selgitusi jagada.

Me soostusime ühiskonna lukustamisega hoolimata sellest, et koroonahaigusse suremise oht on alla 70 aastaste inimeste jaoks väga väike, samas suurusjärgus gripiga [3]. Suuremal määral ohustatud on vaid eakad, krooniliselt haiged ja ülekaalulised inimesed.

Meile öeldi, et iga elu on hindamatu. Meid veendi, et peame oma elu solidaarselt piirama, et ka üksikute vanurite elusid päästa, sest need võivad olla meie enda emad või vanaemad. Ja me kannatasime, piirasime, istusime kodus ja kandsime maske, et hinnalisi elusid päästa. Nüüd peame kindlasti end vaktsineerima, kui mitte enda, siis teiste elude päästmiseks.

Tekkinud on kummaline olukord: levib mitteametlik teave liigsuremuse kohta ja see ei paista ametiasutusi huvitavat. Selle asemel, et alarmeerivat informatsiooni kiiresti ja objektiivelt uurida, üritatakse võimalikku probleemi pisendada ja maha vaikida. Kas inimelu kaotab väärtuse, kui olukorra objektiivne hindamine võib ideoloogiliselt ebameeldivaid tulemusi anda?

Meie kõigi jaoks oleks parem, et vaktsiini kõrvaltoimete registreerimine korralikult käima saaks. See aitab vähendada kuulujuttude kahjulikku mõju, veel enam aitab see piisavalt vara avastada ohtlikke mustreid, näiteks inimese terviseseisundeid, mille puhul võib vaktsineerimine ohtlik olla. See on informatsioon, mis päästab elusid. Praegune pimesikumäng vaktsiinide kõrvaltoimetega on ohtlik ja kahjulik meile kõigile.”

Karl Olaf Rääk

Viited: [1] Covid-19 vaktsiinid ja teised ravimid https://www.ravimiamet.ee/covid-19-vaktsiinid-ja-teised-ravimid

[2] Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations https://pace.coe.int/en/files/29004/html

[3] Reconciling estimates of global spread and infection fatality rates of COVID- 19: An overview of systematic evaluations https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/eci.13554