Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitset vajavate eesliinitöötajatega ja nende ähvardajatega tegelegu politsei, üleriigiline nõiajaht tuleb ära hoida

-
04.02.2021
Süürlane süüdistab Politsei- ja Piirivalve Ametit. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Taas on Eestis jutuks vihakõned, sedakorda teadusnõukoja liikmete vastu, kuid sedapuhku üsnagi anonüümse seltskonna võtmes.

Mida me teame ähvardajatest? Et nad olevat maski- ja vaktsiinivastased, läbi on lipsanud Andrei Vesterineni nimi, muidu aga ei tea eriti keegi, kes need eriti hullud tegelased, kes olevat ohuks koguni riigile, üldse on.

Poliitiliste jõududega neid veel ei seostata, sest poliitikamaastikul on kõik jõud, maailmavaatest sõltumata, vaktsineerimiste, enamik ka koroonapiirangute poolt. Ilmselt kibelevad paljudki vasakliberaalsed jõud näiteks Peep Talvingu juhtumit kuidagi rahvusmeelsetega seostama, aga see ei kõlaks üldse usutavalt.

Nii ongi ähvardajad kuidagi anonüümsed, ehk vaid Telegramiga ja maskivastastega seostatavad, kuid kindlat identiteeti pole neile keegi andnud. Aga sellest pole lugugi, vaenlase kuju loomiseks kõlbab umbmäärasus hästi – vaja on ühendada rahvas “pahade” vastu.

Seegi, et rünnatavad on eesliinitöötajad, arstid ja teadlased, on kellelegi kasulik – nende kaitseks astuks rahvas alati välja, ja lepiks ka sellega, et kusagil hakatakse suid sulgema ja sõnavabadust piirama.

Uus korruptsioonikoalitsioon soovib vihakõneseadust läbi suruda, aga poliitiliselt on see raske – kui sihtmärgiks võetaks konservatiivide ütlemised, näeks see välja nagu poliitiline represseerimine. Ka vähemuste kaitsmine ei annaks täit efekti, sest sealtkaudu on samuti suukorvistamist juba püütud teha.

On täiesti võimalik, et keegi mõtles välja ja korraldas arstide verbaalse (ja pisut ka füüsilise) ründamise raskel koroonaajal, mis annaks võimaluse mobiliseerida rahvast eesliinitöötajate kaitsele ja annaks efekti, kus suukorvistamine ei näeks välja nagu poliitilised repressioonid – me kõik kaitseme ju arste.

Millal on eesliinitöötajatel aega lugeda kellegi tobedusi Telegramis ja miks neid nii südamesse võetakse, et koguni riiklik julgeolek ohus on? Politseinikud, päästjad ja teised operatiivtöötajad ei tundu lollusi lugevat ja solvuvat. Muide, see julgeolekuohu jutt ise on eriti ohtlik, sest see võimendab solvamised ja solvumised üleriigiliseks probleemiks, kuhu on vaja lausa jõuliselt sekkuda.

Otsustades selle järgi, kui paljud, sageli asjasse puutumatud institutsioonid on võtnud sõna näiteks Irja Lutsari kaitseks, tundub, et keegi mobiliseerib erinevaid ühiskonnakihte sõna võtma. Miks peavad kõik barrikaadidele ronima, miks me ei usalda oma politseid?

Kogu sellel kriisil on üks lahendus – politsei võtab teadusnõukoja töötajad kaitse alla, nagu PPA on lubanud ning teeb oma tööd, otsib ähvardajad üles ja annab tegude tõsiduse järgi justiitssüsteemi kätte.

Samas ei tohi mingil juhul lubada valla päästa üleriigilist nõiajahti, kutsuda kõik võitlusse mingi “julgeolekuohuga”, panna rahvas kedagi lintšima, hakata vorpima vihakõneseadusi ja kehtestada niimoodi vaikivat ajastut. Arstide kaitse ja ähvardajate leidmisega tegelegu õigussüsteem, mitte meedia ja poliitikud.

Praegu aga tundub, et arstide ähvardamine võimendatakse üle, tehakse sellest julgeolekuprobleem ja siis ilmub Kaja Kallase kätte vaenukõneseadus 2.0.

Ja lõpetuseks – igaüks, kes räägib vihakõnedest ja ähvardustest arstide suunal ning kutsub üles midagi “pahade” vastu tegema, alustagu sellest, et täpsustab, et kes need täpsemalt on, kelle peale ta osutab.