Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitsevägi jääb arengus paigale tammuma, kuid välisminister Eestile mainekahju ei näe

21.05.2021
Välisminister Eva-Maria Liimets leiab, et põgenikke vastu võtval Eestil jagub raha ka Moldovale.
© Uued Uudised

Kui valitsuses oli EKRE, väitis Reformierakond iga nende algatuse peale, et Eesti rahvusvaheline maine on rikutud, kuid nüüd, mil Eesti kaitsevägi surutakse kärbetesse, usub välisminister Eva-Maria Liimets naiivselt (või valelikult), et mingit mainekahju sellest Eestile ei tule.

Välisminister Eva-Maria Liimets selgitas, et kaitsevaldkonda planeeritud kärped ei kahjusta kuidagi Eesti rahvusvahelist positsiooni, vahendab ERR.

Ta selgitas, et Eesti jääb endiselt esinduslikuks NATO liikmesriigiks, kes panustab kaitsekuludesse üle kahe protsendi SKP-st. “Meil ei ole seda mainekahju tulemas,” lisas Liimets.

Kõigepealt on väheusutav, et välismeedia ja diplomaadid, sealhulgas Vene omad, pole märganud juba käivat ägedat tüli kaitseväe ja PPA orkestrite ümber – juba see on mainekahju, kui sellest räägitakse.

Teiseks – kuigi Eesti kaitsekulutused jäävad 2% piiresse SKT-st, on ju näha, et eelmise valitsuse algatatud olulist tõusu kaitsekulutustes ei tule.

Liimets peab vist rahvusvahelisi analüütikuid lollpeadeks, kes ei oska valitsusvahetusest ja sellega kaasnenud poliitikamuudatustest, sealhulgas laenupoliitikast kärpepoliitikale üleminekust midagi välja lugeda. NATO-s jälgitakse liikmesriikide kaitsekulutusi hoolikalt.

Välisministri sõnad on valed ja täiesti sisutühjad ning need on mõeldud ühiskonna uinutamiseks ajal, mil Eesti kärbib rahvusvaheliselt teravas olukorras oma kaitsekulutusi.