Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas ja mr. Bean – relvastatud ja väga ohtlikud

-
18.02.2022

Mõni päev tagasi ilmus Postimehes tore lugu: „RABAV SARNASUS ⟩ Tuntud Soome näitlejanna näeb välja täpselt nagu Kaja Kallas“.

Leht kirjutas:  „Elisa aegade vaadatuima rahvusvahelise originaalsarja «Ivalo» keskmes on Soome näitlejanna Iina Kuustonen, kes näeb Eesti peaminister Kaja Kallasega äravahetamiseni sarnane välja.“

Andri Zee ja Objektiivi telesaade „Meediakriitika“ uuris asja ja tuli järeldusele, et sarnasus on täiesti olemas, aga osaliselt siiski kujuteldav. Asi on selles, et ka Postimehe toimetajad said teatud psühholoogilise šoki, kui Toompea lähedal jalutanud naised, lapsed ja ka vanurid ründasid ootamatult lumepallidega seal grillinud soomusvestides eriüksuslasi ja nende koera, seega politseinike läbi ka kogu eesti riiki, vankumatut Euroliitu ja isiklikult Kaja Kallast.

Kuna Iina Kuustonen kehastas politseinikku ja armastas filmis ka relvaga vehkida, hakkaski tööle ajakirjanike hingetraumaatiline tingrefleks ja Iina näitlejakuju assotsieeruma EV peaministri omaga, kes saatis relvastatud politseinikud Toompeale piknikule. Nii et esimeseks äratundmisrõõmuks oli siiski püstol, seejärel aga nägu. Ja võib-olla kannab soomlanna isa ka adolfilisi vuntsikesi.

Püstoli kui äratundmisrõõmu esmatekitaja kasuks räägib ka see asjaolu, et Postimehe poolt võrdluseks trükitud KK fotol hoiab eesti valitsusjuht oma käelabasid nagu püstoleid. Täpselt nii, nagu hoidis oma kätt mister Bean, kui Ameerikasse saabus ja hakkas lennujaamas omal iseäralikul kombel käituma, millega pälvis ka politsei tähelepanu. Head lugejad, vaadake palun illustratsiooni pealt, mis vigureid teeb seal Atkinson oma kämblaga, ja veenduge, et kui tal oli üks „püstol“, siis Kaja Kallasel on pildil juba tervelt kaks tukki.

Õnneks peeti Bean lennujaamas politsei ja lausa mitme püstoli abil kinni ning viidi politseijaoskonda, kus morni näoga komissar küsis tema miimikat jälgides: „kas te võtate mingeid ravimeid?“ Bean vastas, et ei. „Äkki peaksite,“ ütles neeger.

Äkki Kaja Kallaski peaks ka midagi (ette) võtma. Näiteks loobuma eestlaste suunal relva ja koertega vehkimisest ja parlamendis „halloo!“ karjumisest. Ostku endale parem telefon.

Milles Kaja Kallas ja Iina Kuustonen aga kohe kindlasti erinevad, on see, et Postimehe väitel kogus «Ivalo» sarja esimene hooaeg soomlanna osavõtul „Soomes ligi kaks miljonit vaatajat ja sarja on tänaseks müüdud enam kui 20 riiki. Sari on ka paljude eestlaste südame võitnud.“

Nagu näitavad küsitlused, on Kaja Kallasel „eestlaste südame võitmisega“ mõningaid probleeme, venelaste südametest rääkimata. Kuid relvaga vehkimine siin küll ei aita, sest vägisi armsaks niikuinii ei saa.

Ivan Makarov