Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas kõigub ja vangub, aga hoiab peaministri toolist kümne küünega kinni

-
31.01.2024
Suurem osa Eestist tahab näha lahkuva Kaja Kallase selga.
© UU

Poliitoravad on aplad närilised, kes ilmselt toidulaua äärest muidu minema ei lähe, kui neil võetakse kord kratist kinni ja läkitatakse kaugemale.

Peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) toetus peaministrina on langenud tema ametiaja madalaimale tasemele, selgub Eesti Päevalehe (EPL) tellitud ja Turu-uuringute AS-i läbiviidud küsitlusest.

Kui selle valitsuse töö alguses mullu aprillis oli Kallase toetus ligi 40 protsenti, siis 18.-25. jaanuarini korraldatud küsitluses eelistas teda peaministrina näha ainult 16 protsenti vastanutest, edastas EPL kolmapäeval. Leht märkis, et sama madal oli Kallase toetus ka 2021. aasta novembris.

Kaja Kallas ise väidab ERR-ile, et “Ükskõik, mis ma teen, on see valesti. Kui ma lähen sinna, on valesti, kui ma ei lähe, on valesti. Igal probleemil on ainus lahendus või õigemini – üks süüdlane.”

Selles pealtnäha õiges jutus on moment, mida peaminister ei hooma – see, et ta ongi omadega kokku jooksnud ja aeg oleks tagasi astuda.

Kaja Kallas on nii palju vassinud ja valetanud, et usaldus tema vastu puudub – kui ta ütles enne valimisi “Lugege mu huultelt – maksud ei tõuse” ja pärast valimisi teatas, et ei rääkinud kavandatavatest maksutõusudest, sest see olnuks “ebapopulaarne”, siis ei maksagi loota, et keegi teda enam usuks ja usaldaks. Igat tema ütlust vaadatakse nüüd umbusuga ja üritatakse selles pettust leida – selle olukorra on Kaja Kallas ise tekitanud.

Õpetajate streigi lõpetamise au rabasid endale kaks Vene oligarhi Usmanovi toetatud vasakpoolset erakonda, Eesti 200 ja sotsid, aga ega peaministril pole mõtet nutta, sest sotsiaalmeedias irvitatakse pedagoogide 17-eurose palgatõusu üle avalikult.

Kaja Kallas ja Reformierakond jätkavad “tuima panemist” ehk siis ei hooli vähimatki, mida neist ühiskonnas arvatakse ja ratsutavad teerullil edasi, aga selline poliitika ei ole jätkusuutlik, sest asi võib lõppeda millegi suuremaga, kui on õpetajate streigimäng. Euroopas on põllumehed tehnikaga tänavatel ja teedel ning sellist survet poliitoravad välja ei kannaks.

Kaja Kallase lootus, et tema maksutõusudele rajatud majandusmudel kord ka tööle hakkab, on naiivne, sest nii need asjad ei käi, ja kukkumine tuleb hiljem veelgi valusam.

Uued Uudised