Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase andunud toetajad ootavad vaenukõneseadust, et summutada kriitika Vene-äride teemal

-
28.08.2023
Tulevik: kui oled kritiseerinud Kallaste poliitperekonna Vene-ärisid…
© Scanpix

Vaenukõneseaduse poliitiline taust on mõistusega inimestele ammu selge – sellega kavatsetakse summutada poliitilisi oponente, ennekõike konservatiivset leeri. Nii on aru saanud ka Kaja Kallase toetajad.

“Täna toimuv on häirivalt vaenulik EV peaministri vastane hüsteeria, kuhu päev päevalt uusi hüsteerilisi jaburusi juurde poogitakse!!! Millal ometi tuleb vihakõneseadus, mis võimaldaks alatu laimu ja lausvaled vastutusele võtta,” kirjutab sotsiaalmeedias keegi Talvit Priimägi.

Seega ootab Kaja Kallase andunud austaja sõnavabaduse piiramist tasemele, kus valitsust ei tohi enam kritiseerida, isegi kui peaministri sõnad on sattunud otsesesse vastuollu tema abikaasa tegevusega ja seda veel agressorriigi suunal.

Ehk siis ei tohi Priimägi arvates kritiseerida jätkuvat äritegevust Venemaa suunal.

Äripäev vahendab, mida kavatseb teha vaenukõneseadus. “Valitsus on välja pakkunud teha karistatavaks avalik üleskutse vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele kas isiku või isikute rühma vastu seoses mõne tema tunnusega, millega ta ennast identifitseerib või mida ta ei saa muuta. Tunnuste loetelu on seaduses välja toodud: rahvus, rass, nahavärv, sugu, puue, keel, päritolu, usutunnistus, seksuaalne sättumus, poliitilised veendumused, varaline või sotsiaalne seisund. Karistatav saab selline üleskutse olema vaid juhul, kui see on tehtud viisil, mis annab alust karta, et üleskutsele järgneb vägivallategu või ühiskonna turvalisus satub oluliselt ohtu.”

Isegi selles sõnastuses näitab Lääne-Euroopa praktika, et kuna vihakõne ühtset definitsiooni pole, otsustajateks on enamasti valitseva režiimi ametnikud ning aluseks võetakse võimuideoloogia, siis kujuneb igast vihakõneseadusest poliitiliste ja ideoloogiliste oponentide vaigistamise tööriist.

Kui Priimägi nõuab “alatu laimu ja lausvalede” jaoks vihakõneseadust, siis on ikka päris kuri karja tulemas, lausa stalinlikul tasemel. Muide, Kaja Kallas saavutas hiljuti ka ilma vaenukõneseaduseta endale soodsa tulemuse süüdistuses vandeadvokaat Paul Kerese vastu. Oodatava seaduse järgi peaks siis Keres juba trellide taga istuma (karistus on kuni kolm aastat vangistust), kuigi momenti “üleskutsele järgneb vägivallategu või ühiskonna turvalisus satub oluliselt ohtu” pole kusagil ja olemuslikult rääkis Keres tõtt.

Pigem on asi vastupidine – peaminister valetab ja vassib oma abikaasa Vene-äri asjades ise, mistõttu peaks selline poliitik juba ammu tagasi astunud olema, see oleks eetiline.

Aga Priimägi jutu peale ütleb teine kommentaator: “Väike väljavõte fanaatilise reformierakondlase arusaamatust mõttemaailmast Rein Raua seinalt. Tegemist pole küünilise huumoriga ja see on hirmutav. Võimatu on mõista sellist reaalsusest irdunud arusaama tegelikusest, kui faktid on kõigile valla ja avatud.”

Väidetavalt on tegu siiski “kahesajatajaga”, aga vahet ju pole.

Uued Uudised