Kaja Kallase fašistlik valitsus eirab inimõigusi ehk piiramatut õigust arstiabile

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Reformierakond tundub valitsemistarkusi ammutavat ühest teatud raamatust.

Kui keegi terviserikke saanud inimene kukub kokku, aitavad teda lähedalolijad; arstivanne kohustab meedikut igas olukorras abi andma; inimkonna moraal ei luba hädasolijast mööda minna – ja Kaja Kallase valitsus nihutab “ebalojaalsed” haiged tõttu arstist kaugemale ehk hülgab tervishoius solidaarsuse põhimõtte.

Peaminister Kaja Kallas toetab enda sõnul vaktsineerimata inimeste täiendavat piiramist, näiteks plaanilise ravi koomale tõmbamise korral just vaktsineerimata inimeste operatsioonijärjekorras tahapoole liigutamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Naispeaminister ei anna endale ilmselt arugi, kui fašistliku maailmavaatega ta on – inimesed jäetakse abita, sest nad ei lähe kõhklemata kaasa sundvaktsineerimisega. Peaminister peaks teadma, millised jamad vaktsiinide ümber käivad ja et Põhjamaad panid just Moderna vaktsiini kasutusele piirangud – aga reformierakondlik naisfüürer jätkab apartheidiga.

Olgu inimesed kasvõi jubedaimad vaktsiinieitajad, nende arstiabist ilma jätmine on Hitlerit väärt algatus. Vanglas ei jäeta kurjategijaid abita, lahinguväljal vastase sõdureid – aga liberaalide valitsetavas Eestis taltsustatakse “sõnakuulmatuid” arstiabist ilmajätmisega. Kuigi selleks on olemas ka teisi, näiteks administratiivseid meetmeid.

Eestis ongi juba nagu natsi-Saksamaal – ka teadlased ja arstid kiidavad sellised meetmed heaks. Nii ütleb perearst Karmen Joller: “Inimesel, kes on vaktsineeritud, peavad olema suuremad õigused ja vabadused kui inimesel, kes ei ole saanud vaktsiini.” Kas see on siis arsti seisukoht, kes peaks aitama iga inimest? Aga Joller ongi juba tuntud arstina, kes ravib poliitiliste eelistuste kohaselt.

Valitsus on juba paika pannud natsliku käitumismudeli – nende võimul olles on inimõigused ainult priviligeeritutele. Sest õigus arstiabile on üks olulisemaid inimõigusi.

“Mõtlesin just paari päeva eest, et tõenäoliselt tulevad Reformierakonna natsid peagi välja eluea piiramise eelnõuga. Täitub näiteks 75. eluaasta ja inimene läheb kompostiks, vähemalt mingisugunegi kasu temast. Vanur Exceli tabeli järgi lisandväärtust ei tooda, tekitab on ainult kulu ja mida kauem kodanik elab, seda suurema ökoloogilise jalajälje endast jätab, puhas kahju loodusele ja kulu ühiskonnale. Eutanaasiaführeriks võiks saada Joller, kommunikatsiooni korraldaks Sutrop,” kirjutab EKRE Riigikogu saadik Urmas Reitelmann.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused