Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase ja Reformierakonna juhitud riigis räägitakse sõprusest Ukrainaga ja aetakse äri Venemaaga

-
31.01.2024
Vene-minister?
© UU

Suure Ukraina-sõbrana tuntud peaminister Kaja Kallasele omistatakse ütlust “Ma ei tea midagi, ma olen peaminister!” Ja nii ongi – ei teadnud ta abikaasa Vene-ärist ega tea ka Eesti ettevõtete jätkuvast tegevusest agressori suunal. Või siis teab, aga ei taha teada. Või “Ristiisa” parafraseerides “kastab nokka”.

Eesti Ekspress vahendab kahte uudist, “IDAVEOD | PUTINI SÕJAMASINAT TOIDAB KRAAM TALLINNA JA MAARDU TEHASETÖÖLISTE NÄPPUDE VAHELT” ja IDAVEOD | MAKSUMAKSJALT 18 MILJONIT EUROT SAANUD IDA-VIRU TEHAST VARUSTAB VENEMAA RIIK.

Esimene: “Venemaa tollideklaratsioonidest selgub aga, et NPM Silmeti tehas on Ukraina sõja ajal soetanud Venemaa riigiettevõtte käest 41.6 miljoni euro väärtuses kaupa: haruldaste metallide maaki. Tunamullu sai Ida-Viru metallitootja Silmet NPM omanik riigilt 18,7 miljonit eurot uue magnetitehase ehitamiseks ja rohepöörde edendamiseks. Eesti ametnike kinnitusel ei takista rahasüsti saamist asjaolu, et Silmet teeb koostööd Venemaa riigiga.”

Ja teine: “Eesti toodangut Venemaale eksportivad Harjumaa tehased valmistavad muuhulgas sõjamasinatele ja -relvadele sobilikke vidinaid. Nende äripartnerid Venemaal kelgivad avalikult sidemetega sõjatööstuses. Eesti Ekspress tuvastas Harjumaal kolm tehast, mis tarninud läbi sõja Eestis valminud kaupa, mida saab kasutada Venemaa sõjatööstuses.”

Kaja Kallas ei võtnud vastutust oma abikaasa idavedude eest. Ilmselt ei võta ka selle eest, mida paljastas Eesti Ekspress. Millises riigis on veel peaminister, kes ei vastuta millegi eest ega tea midagi?

Kas kujutab keegi ette, et Margaret Thatcher oleks öelnud: ma ei tea midagi, mis Suurbritannias toimub ja ma ei vastuta ka selle eest!

Kui peaminister ei suuda koos valitsusega Vene-äri peatada, tuleb tal tagasi astuda ja anda koht üle valitsusele, kes seda suudab. Nii lihtne see ongi.

Üha enam hakkab tunduma, et Arvo Halliku Vene-äri polnud juhus (vahelejäämine oli) ja Reformierakonna juhitav Ukraina sõber Eesti ajab tegelikult hoopis agressoriga äri, kaasates sinna ka “rohepöörde” Ida-Virumaal.

Uued Uudised