Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase klähvimine Riigikogu komisjoni peale näitab nomenklatuuri ülbust

-
05.09.2023
Kui kuklasügamisest ei piisa, tuleb minna rünnakule.
© UU

Kaja Kallase klähvimine Riigikogu komisjoni peale leiab kriitikat kogu ühiskonnas, sealhulgas on sõna võtnud mitmed konservatiivsed poliitikud ja ühiskonnategelased.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison: “Kui riigil on peaminister, kes on rõhunud poolteist aastat moraalile, et agressorriigiga äri ei tohi ajada, kuid kelle oma abikaasa siiski ajas kogu selle aja ning lisaks on ta oma abikaasa ettevõttele andnud äri ajamiseks kopsaka summa laenu, mille päritolu ei oska usutavalt selgitada, siis pole mõistlik hakata klähvima sellises stiilis: “Kui te lubate, et te rohkem küsimusi ei esita, siis ma esitan veel täna selle laenulepingu ja pangakonto väljavõtted ka sellele komisjonile.”

Kaja Kallas, Te pole positsioonis seada avalikkusele tingimusi, et millisel juhul võib Teilt küsida lisaküsimusi. Kui oled valetanud korduvalt ning põrunud oma moraalikompassiga, siis sobilikum oleks mitte ülbitseda.”

Riigikogu saadik Helle-Moonika Helme: “Kallas: “Annan erikomisjonile lepingud ja kontoväljavõtted laenutehingu kohta, kui lubate, et rohkem küsimusi ei küsi.

Mina olen peaminister ja mina esitan tingimused? Niimoodi või? Mis see on mingi Keskturg tema meelest? Raha sulle, kurgid mulle?

Räägin sulle ühe asja kohta tõtt, kui lubad, et rohkem elu ei uuri? Ja kui uurid, siis valetan ja vassin edasi! Või noh, nagunii valetan, mis te teha saate.”

Ühiskonnategelane Peeter Espak: “Erakordselt kummalised kõrvalepõiklemised küsimustest, et “millal laen anti” ja “millal tagasi maksti” – kasutades väiteid stiilis: “Kui kaugele te oma küsimustega lähete, kas te soovite kõiki mu pangakonto väljavõtteid, laste trennide makseid” jne.

Pakun, et mulle tuleb igal aastal eri asjaoludel palveid “Kas saaksite saata väljavõtte, mis näitab, et olete vastava makse ise teinud”. Viimati paluti sellist väljavõtet näiteks Austriast ülikoolist kulude kompenseerimiseks. Selleks tuleb siseneda panka ja teha vastavast maksest (või ka laekumisest) väljavõte – näiteks PDF kujul. Selline asi võtab aega umbes 2 minutit ning on rutiinne tegevus. See on kõige lihtsam ja tavapärasem asi üldse, millega tõenäoliselt puutub mingis vormis kokku iga inimene, kes mingit asja ajab.

Kuna sellise küsimuse esitamine oli nagunii ilmselge, siis kõige loogilisem oleks olnud need pangaväljavõtted lihtsalt enne komisjoni ära teha, välja printida ja siis öelda Mart Helmele naeratades: “Austatud komisjoni esimees, siin on maksete väljavõtted! Panga poolt allkirjastatud versioonid võin saata komisjoni e-mailile. Kas on veel küsimusi?”

Ainus võimalus juba avalikult teadaolevate summade ulatuses väljavõtete esitamisest keeldumiseks on ju siis, kui neid väljavõtteid pole olemas või nad ei vasta deklareeritud summadele.”

Lisaks üks arvamus FB-st: “Kaja Kallas saab praegu tagasi kõigega, mille Reformierakond ise algatas, näiteks EKRE ministrite mahavõtmisega, kus ta oli kõige vihasem hagijas. Ma ei ütleks, et praegu toimuv on kättemaks, ei, see on stiil, mille reformarid ise poliitikasse tõid ja mille kõik on omaks võtnud. Oleks Reformierakond ise sellised uurimist vajavad kriisilahendused inimlikumad teinud, toimuks ka komisjonides märksa rahulikumad vestlused. Kaja Kallas ise ongi paraku ülbik, täpselt isalt saadud patriitsi olek, ainult et vana Siim on vähemalt härrasmees, tütar on puhta turumutt.”

Allikas: sotsiaalmeedia