Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase tekitatud valitsuskriis ja venivad võimuläbirääkimised on vesi Kremli veskile

-
04.07.2022
Ajal, mil riigis on poliitiline kriis ja inflatsioon ulatub 22 protsendini, “särab” Kaja Kallas välismaal, tulles ka NATO tippkohtumiselt tagasi tühjade kätega.
© Scanpix

Venemaa tungib Ukrainas peale, julgeolekuolukord on endiselt kriitiline, aga sõja alguses lausa kriitikavaba kodurahu nõudnud Kaja Kallasel on aega küll valitseda poolte topeltvastutavate ministritega – nüüd pole Reformierakonnal häda ei riikliku julgeoleku ega valitsemisvõimekusega, kuigi sammutakse midagi tegemata ka hinnatõuse kasvatava talveperioodi poole.

Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioonikõnelused on kestnud kolm nädalat, kuid suurtest teemadest on kokkuleppele jõutud vaid tulumaksuvaba miinimumi tõstmises 654 eurole. Politoloog Tõnis Saartsi hinnangul ei ole läbirääkijatel kokkuleppega kiiret, vahendab ERR.

Isamaa esimehe Helir Valdor-Seedri sõnul jätkusid laupäeval koalitsioonikõnelused erakondade juhtide vahel telefoni teel. Tema sõnul pole kompromissini veel jõutud, kuid selle nimel pingutatakse. Varem ütles Seeder ERR-ile, et peaminister ja Reformierakonna juht Kaja Kallas levitab koalitsioonikõnelustest valesid ning erakond ise ei ole esitanud koalitsioonileppesse mitte ühtegi ettepanekut või lahendust. Seedri sõnul on ka praeguses valitsuskriisis süüdi Reformierakond ja Kaja Kallas.

Kui kokkuleppijatel pole kiiret, siis on tegu selge kurjategijate kambaga, kes seab ohtu riigi julgeoleku. Kas suudab näiteks niigi hädine Kalle Laanet anda täispanuse sisejulgeoleku ja riigikaitse osas, mille mõlema eest on ta vastutama pandud? Võib kindel olla, et mõlemas valdkonnas toimub praegu allakäik, sest kuigi reformierakondlased peavad ennast üliinimesteks, pole nad seda – Jürgen Ligi magas ju rahandusministrina Vene rahapesu maha.

Kaja Kallas vangerdused võimu hoidmiseks on kuritegelikud, sest valitsuskriisi tekitamine Venemaa agressiooni tippaegadel ja riigi valitsemine nõrga ja saamatu ministrite koosseisuga on vesi Kremli veskile, see ei luba Eestil valmistuda võimalikuks agressiooniks. Aga võib-olla ongi valitsuskriisi meelega esile kutsutud, et nõrgestada Eestit ja NATO-t ajal, mil langesid mitmed suured Ida-Ukraina linnad?

UU