Kaja Kallase valitsus alustas piirangute leevendamist koolidest, seda pärast Tallinna Halduskohtu värsket otsust

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas saab kodurahu olukorras rahumeeli oma poliitikat jätkata.

Peaminister Kaja Kallas kasutas taas sotsiaalmeediat, et edasi anda valitsuse otsuseid, ja nagu ikka, on tema jutt täis küsitavusi. Ennekõike selles osas, kui palju mõjutas tema otsust alustada piirangute järkjärgulist leevendamist just koolidest esmaspäevane Tallinna halduskohtu otsus keelata distantsõppe edasine rakendamine, kui muid meetmeid ning distantsõppe tagajärgi ei ole korrektselt kaalutud.

Kallase sotsiaalmeediapostitusest: “Eelmisel nädalal andsin Teadusnõukojale ülesande pakkuda välja ettepanekud, kuidas kontrollimeetmetest loobuda nii, et ühiskond oleks hoitud ja tervishoiusüsteemi toimepidavus tagatud. Täna neid ettepanekuid valitsuskabinetis kuulasime ja tegime valitsusega ka esimesed otsused sellel teekonnal,” ütles Kallas.

Eelmise aasta lõpus andis Kaja Kallas teadusnõukoja eelmisele koosseisule ette hoiatamata hundipassi, sest too suhtles väidetavalt meediaga tema loata. Nüüd teatab ta, et olevat uuele koosseisule andnud ülesande ja saanud ka ettepanekud – seega on need tema enda vorbitud ja teadusnõukoda kiitis peaministri algatused lihtsalt heaks. Kui tegu on “Valge raamatu” või valgusfoori moodi algatustega, siis on peaministrilt küll uut kobarkäkki oodata.

“Oleme võidelnud selle eest, et hoida ühiskonda lahti, majandust toimimas ja lapsed koolis,” väidab Kallas. Tema enda erakond viis mullu sügistalvel 95-protsendiliselt vaktsineeritud Riigikogu kaugtööle väitega, et nii antakse ühiskonnale eeskuju. Majanduse toimimise osas tuleb ennekõike ette suletud MEM Cafe kohvik.

“Meil on saanud inimesed käia restoranides ja teatris,” räägib Kallas. Mõned ehk on, aga suur osa ühiskonnast suruti vaktsineerimiskontrolliga üldse avalikust elust välja – muuhulgas sunniti Sparta spordiklubi uksi sulgema.

“Seega, olles kuulanud teadusnõukoja soovitusi, pidasime valitsusega võimalikuks alustada kontrollimeetmete leevendamist noortest,” kirjutab Kallas. Ehk oli põhjuseks hoopis see, et Tallinna Halduskohus rahuldas esmaspäeval lapsevanemate esitatud kaebused distantsõppele suunamise osas ning tuvastas nelja kooli direktorite käskkirjade õigusvastasuse. Samuti  keelas kohus distantsõppe edasise rakendamise, kui muid meetmeid ning distantsõppe tagajärgi ei ole korrektselt kaalutud.

On ka üks hea uudis: “Terviseministri ülesanne on anda inimestele kindlus, et on olemas sisuline tegevuskava ka juhuks, kui epidemioloogiline olukord läheb hullemaks, ja ta võtab sisulise ja poliitilise vastutuse,” ütles Kallas.

Tanel Kiik oleks vastutuse pidanud juba ammu võtma, kasvõi miljoneid maksma läinud Terviseameti külmlao kobarkäki tõttu, aga nüüd on ka peaminister oma ministrile sõnad peale lugenud, kuigi vastutama peaks mõlemad.

“Peame leevendustele lähenema targalt ja vastutustundlikult. See ei ole poliitilise punktikorjamise küsimus, see on ühiskonna heaolu küsimus,” lisas Kallas. Seesama Kallas, kes algul saatis elektrihinnast šokis rahva kerjajärjekordadesse, aga kaks päeva enne EKRE korraldatud meeleavaldust kõrge elektrihinna vastu tuli punktikorjamise korras välja lühiajaliste ja ebapiisavate kompensatsioonimeetmetega.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused