Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase valitsus rikub NATO põhimõtet, et infosõda ei peeta oma rahva vastu

-
09.05.2024
Selline narratiiv on Eestis loodud.
© Erki Evestus

Mõiste “infosõda” on omandanud negatiivse tähenduse, kuigi on neutraalne mõiste, sest seda peavad ka NATO ja EL Venemaa vastu. Vikipeedia ütleb: “Infosõda ehk teabesõda on kahe või enama osapoole vahel toimuv elanikkonna teadvuse mõjutamise protsess, mis toimub suunatud informatsiooni edastamisega massiteabevahendite kaudu. Infosõja eesmärk on inimeste käitumise muutmine või neile esialgselt mitteomaste eesmärkide sisendamine, nende mõtete ja väärtushinnangute suunamine – olenemata sellest, kus territooriumil need inimesed elavad.”

Pole kahtlustki, et kui lääneriigid mõjutavad Venemaa elanikke mitte toetama Putini sõda Ukraina vastu, mahub see infosõja raamesse, seega seda sõda peavad kõik ja teisiti ei saagi.

NATO kui kaitsealliansi üks põhimõtteid aga on see, et sellist vaenlasele suunatud infosõda ei peeta oma rahva vastu, seega Eesti kui alliansi liikmesriik ei tohiks Venemaa-vastasesse propagandasse kaasata negatiivse teguri ja näitena oma rahvast, vähemalt mitte eestlasi, kelle rahvusriigiks on Eesti Vabariik üldse loodud. Kaja Kallase valitsus paraku kasutab eestlasi kui kunagi just Venemaa (ehk NSV Liidu) poolt okupeeritud, annekteeritud ja küüditatud rahvast Venemaale suunatud infosõjas kui agressorriigi käsilasi.

Võrumaa eestlased on nüüd riiklikus propagandas kasutusel kui “Kremli mõjuagendid”. Õhtuleht kirjutab: „Minu jaoks on seal kõige suurem murekoht, et seal levitatakse otseseid valeväiteid, mis kõlavad kui puhas Vene propaganda, mille ilmselge eesmärk on inimesi hirmutada ja tekitada viha meie liitlaste vastu,“ seletas Kaja Kallas.

Peaminister süüdistab seega Võrumaa inimesi Vene propaganda ehk “Kremli kõnepunktide ” teadlikus edastamises. See on otsene eestlaste, Võrumaa inimeste sidumine Venemaa-vastase infosõja külge Putini käsilastena. Inimesed ühingust Meie Nursipalu või mistahes aktivistid võitlevad oma kodude ja looduse eest, osadele ei meeldi mürataust, mida laskeala tekitab, teised kardavad, et sõja korral kukuvad Nursipalu baasi pihta lastud raketid Võru linna jne – aga mitte kellegi tegevust ei innusta tagant Venemaa-armastus, see on ainult Kaja Kallase presenteering.

Juba ammu on öeldud, et oma tegevusega lööb valitsus kiilu kaitseväe (liitlaste) ja tsiviilelanikkonna vahele, see vastandab ka eestlaste kodu(maa)armastuse ja kaitsetahte. Nursipalu kohta on antud palju lubadusi ja neid rikutud, on valetatud selle kohta, mis toimuma hakkab, inimeste arvamusest on sõidetud üle, neid on rünnatud ja sildistatud ning seda ei tee ei Kaitsevägi ega liitlased, vaid just valitsuspoliitikud. Nursipalu saagas on rängalt rikutud demokraatia reegleid, mis peaksid sedavõrd olulise muutuse korral andma inimestele õiguse ilma silte külge saamata oma arvamust avaldada ja oma põhimõtete eest võidelda.

Kaja Kallase valitsus on käitunud kuritegelikult ja vastu NATO põhimõtteid, sidudes Nursipalu konflikti Venemaa tegevusega Eesti vastu, vastandades inimesi institutsioonidele ja lõhestades seega ühiskonda. Kui inimene, kes kaotab kodu Nursipalus, saab külge veel ka Kremli agendi sildi, on tal raske uskuda, et see on tema riik, kes peaks teda okupantide eest kaitsma.

Kaitsetahte kadumine ja puudumine võib saada suureks probleemiks, mida on näha Ukraina sõjas, kus mehed redutavad välismaal, mitte ei sõdi oma maa eest. (AFP-BNS – Ukraina piirivalve leidis Rumeeniaga piirnevast Tisza jõest kolme mobilisatsioonieas ukrainlase surnukehad, ilmselt olid mehed sõjaväe eest põgenedes uppunud. 08. mai).

Ilmselt ei oota mitte ükski Võrumaa eestlastest Putini vägistajaarmeed, aga Kaja Kallas andis meedias teada – näete, ootavad küll! Ja see võib Kremli just “vabastamisele” innustada.

Tähelepanuväärne on seegi, et venelasest tekkinud “viienda kolonni” olemasolu eitab riiklik propaganda raevukalt, need olevat “meie inimesed”, aga Nursipalu eestlaste seas leiti see kolonn täiesti olemas olevat.

Uued Uudised