Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja „Medvedev“ Kallas: raha pole, kuid teie pidage vastu!

-
24.05.2022
Iljitši lambikesed Eestile

Peaminister Kaja Kallas teatas hiljuti, et energiahinnad kerkivad tuleval talvel veelgi, kuid inimestel pole põhjust muretseda: hoidku lihtsalt kokku. See meenutas okupeeritud Krimmi elanikele adresseeritud Dmitri Medvedevi sõnu: „Raha pole, kuid teie pidage vastu!“.

Ütlus läks kohe vene rahva sekka ja see on nüüd väga levinud fraseologism, nagu ka Viktor Tšernomõrdini fraas „Tahtsime, nagu oleks parem, aga kukkus välja, nagu alati“. Meie peaminister võib ju samuti rahva kõnepruuki rikastada: „Raske on, aga mu isa ei kurda“ või „Energiahinnad kerkivad, aga kasutage küünlaid.“

„Energiahinnad tõotavad järgmisel sügisel ja talvel kasvada veelgi kõrgemaks kui äsjasel kütteperioodil, kuid peaminister Kaja Kallas peab kõigile toetuste maksmise asemel mõistlikumaks sihitud energiatoetusi tõelistele abivajajatele, sest kõigi abistamiseks pole riigil raha,“ kirjutab Õhtuleht. No näete: raha ei ole, kuid teie pidage vastu! No kas ei ole siis „Kremli jutupunktid?“

Kes on „tõelised abivajajad“ reformierakonna skaala järgi, on üsna ähmane küsimus. Selge on vaid see, et KK enda vanemad tulevad ise toime, nagu ta oli Riigikogu infotunnis rõhutanud. No aga teised lähedased? Tulevad nad ots otsaga kokku? Mida arvavad selle kohta spetsialistid Eleringi juhi Taavi Veskimäega eesotsas?

See „tõeliste abivajajate“ tuvastamise mehhanism näib olevat tsipake subjektiivne, eriti kui ohjad on kahest korrumpeerunud erakonnast kokkuklopsitud valitsusega. Kas parteiline onupojapoliitika on möödanik? Õnneks jah. Möödanik, kuid ka olevik ja karta on, et ka tulevik. Sest meile ju selgitati, et poolel teel mahakärvanud hobust ei vahetata. Las ta siis lohiseb, rahvas tõugaku vankrit tagant.

Nii te mätsitegi koos teie valitsust pukki upitanud karistusasutustega oma asjakesi kinni.  Riigiprokuratuur ei alustanud näiteks koolide jaoks kiirtestide muretsemiseks riigihanke korraldamata jätnud haridus- ja teaduminister Liina Kersna suhtes kriminaalmenetlust. «Seadus kohustab kriminaalmenetlust alustama, kui ilmnevad kuriteole viitavad tunnused. Me ei saa menetlust alustada, kui kuriteotunnuseid ei nähtu. Samuti ei saa me kriminaalmenetlust alustada kuriteotunnuste otsimiseks,» ütles BNSile riigiprokuratuuri avalike suhete nõunik Kairi Küngas.

Geniaalne, nagu ka kõik, mida on seni sünnitanud 10 miljonit dollarit väärt aju. Kuriteotunnuseid ei nähtu ja neid ei saa otsimagi hakata, kuna see on seadusega keelatud. Järgmine kord pöörake selg ja kõndige lihtsalt mööda, mis te siin lärmate, ühiskonnaheidikud.

Kaitsepolitsei vastas Riigikogu EKRE fraktsiooni avaldusele, et neil pole pädevust uurida Reformierakonna fraktsiooni liikmete Valdo Randpere ja Yoko Alenderi kuluhüvitiste kasutamise seaduspärasust ja sihtotstarbelisust. Samal ajal käib meedia andmetel Kert Kingo suhtes just kuluhüvitiste kasutamise asjus „aktiivne kriminaaluurimine“, kuigi Kingo ise ei tea sellest enda sõnul midagi, teatavad Uued Uudised.

No kui ei ole pädevust, mis siis teha. Loodetavasti ei arva reformierakonnale ustavad süvaametnikud talvel abivajajate hulka Randperet ja Alendrit, kes ehk tulevad ise toime, nagu ka Kaja Kallase vaesed, aga uhked vanemad.

Valitsus ja koalitsioon on lükanud tagasi kõik opositsiooni ettepanekud energia- ja muude hindade ohjeldamiseks. Tulemuseks järjekordne lähenev kollaps, kui inimesed hakkavad kartma televiisoritki vaadata – esiteks elektri raiskamise kartusest ja teiseks vältides tungivat soovi järjekordse „Esimese stuudio“ hinnasaate ajal telekale ahjuroobiga virutada.

Ivan Makarov