Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaks Eesti kõrget sõjaväelast tunnevad õigustatud muret riigi ja kodanike kaitsetahte üle

-
25.07.2021
Kahjuks muutub vastaaseis kaitsevajaduste ja kohalike inimeste vahel aina suuremaks. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Intervjuus ERR-ile avaldasid Eesti kaitsejõudude esindajad tõsist muret selle üle, et meie riiki saab murda ka seestpoolt.

Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi ütleb: “Kõige hullem on minu arvates see, kui suudetakse saavutada võit ilma midagi kahjustamata, vaid lüüa teise riigi elanikkonna moraali nii palju, et neil puudub kaitsetahe. Läbi infooperatsioonide on seda võimalik teha ja seda püütaksegi teha. Ma näen siin praegu kõige suuremat ohtu, et meie kaitsetahet murtakse.”

Kolonel Peeter Tali lisab: “Meie vastasvõistlejad on aru saanud, ma ei pea silmas ainult Kremli peremeest, et kõige kulupõhisem vahend on lõhkuda tahet, seda koosolemist ja oma põhiväärtusi, mis on Eestis kirjutatud põhiseaduse preambulas. Neid me peame kaitsma, see hoiab meid koos.”

Uued Uudised toetuvad oma seisukohas Riho Ühtegi ja Peeter Tali seisukohtadele, kuid järeldused on siiski toimetuse-poolsed.

Riigi ja kodanike kaitsetahtele andsid suure hoobi PortoRollo valitsuse kaitsekärped – see näitas, et ka riiklikult tasemel ei hoolita oma maa kaitsmisest. Kaja Kallase valitsus asus isegi relvajõudude sümbolite, nagu näiteks Kaitseväe orkestri kallale. Mis signaali saadab see rahvale?

Ega kaitsevägi isegi patust puhas pole, mida näitas ajateenijatele antud käsk mitte tulla 9. mail mundris väeossa. Tähelepanuväärne on see, et ei Kaja Kallas ega kaitseminister Kalle Laanet ei suutnud näha mingit probleemi selles, kui noortele meestele öeldakse: “Ärge Punaarmee võitu tähistavaid venelasi häirige!” – seda öeldakse noorsõduritele, kes peaksid oma riiki kasvõi elu hinnaga kaitsma!

Eesti kaitsepoliitika on paljus väga vale olnud – kasvõi ülemäärases NATO liitlaste “vihmavarju” ülistamises. Eesti on ise NATO, mis tähendab, et meie oleme koos teistega kaevikus, mitte ei istu tagalas, nagu on mulje jäetud. Liitlased aitavad relvis Eestit, mitte ei tule olesklejaid kaitsma – kaitsekulutuste kärpimine näitab, et Eesti tahab teistest vähem kaitsevõimekusse panustada.

Kaja Kallase valitsuse puhul paistab silma ka julgeolekuohtude alahindamine – ohtu ei nähta ei Nord Stream 2 lepetes, mis seovad meie liitlasi rohkem Venemaa külge, ei Leedu rändekriisis ega isegi kahe Iraani laeva suundumises Peterburi paraadile – suur maailm möllab otse meie külje all, aga Eesti kärbib kaitsevõimekust.

Uued Uudised ei tea, mis kontekstis on Peeter Tali öelnud, et me peaksime kaitsma “seda koosolemist ja oma põhiväärtusi, mis on Eestis kirjutatud põhiseaduse preambulas”, kuid ilmselt käib jutt rahvusriigist, mis tagaks eestlaste kui rahvuse kestvuse.

ALDE-valitsused, eriti aga Kaja Kallase oma, töötavad otseselt nende väärtuste vastu – nende “avatuse”-poliitika paiskab Eestisse kümneid tuhandeid võõraid nii endisest Nõukogude Liidust kui ka islamimaadest ning isegi kapo aastaraamat räägib üha uutest julgeolekuohtudest. Eesti rahva kestmist sellega ei hoita, vaid hoopis soodustatakse demograafilise olukorra halvenemist eestlaste kahjuks – nii jääb kaitsetahtega inimesi vähemaks, sest migrandid riiki ei kaitse.

Eesti põhiväärtused tähendavad ka tugevat eesti peret isa, ema ja lastega, kuid ALDE valitsused on Eestisse toonud võõrad, nn euroopalikud väärtused, mis viisid selleni, et läbi kukkus ka mehe ja naise abielu ainuvõimalikkuse kinnitamine rahvahääletusel – ei lubatud isegi rahvalt arvamust küsida. Nii lõhub valitsus neomarksistlike “väärtuste” juurutamisega meie, eestlaste, koosolemist, sest riiki ei kaitse sooneutraalid, vaid mehised mehed.

Eesti noori õpetab isamaad kaitsma hetkel ainult Kaitseliit, kus tegeldakse ka noorte patriootilisuse kasvatamisega. Riiklikul tasemel seda pole, sest nii president Kaljulaid kui parempoolne Siim Kiisler kuulutavad, et eestlane olla võib igaüks, ka Keenia neeger või Tambovi venelane. Kumbki neist aga sõja korral relvaga piirile kohe kindlasti ei tõtta.

Oleks vist naiivne loota, et Brüsseli holopid mõtleks Eesti kaitsmise tõhustamise peale. Kaitsetahet saab hetkel hoida vaid endi südames, riigi tuge vähemalt Kaja Kallase ja Kalle Laaneti ajal tulemas pole.