Kalle Grünthal: koroonapiirangute leevendamise taga on hirm tagajärgede ja vastutuse eest

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Sunniga tehtud vaktsineerimine võib olla käsitletav kuriteona. Pilt on illustratiivne.

Viimasel ajal on meedia hakanud kajastama senise range koroonapoliitika suhtes tähelepanuväärselt leebemaid uudiseid. Näiteks kirjutab ERR oma uudistes 20. jaanuaril, et Ühendkuningriik leevendab koroonapiiranguid. Lisaks muule kaob maskikohustus ja lõpeb ka koroonatõendi nõudmine suurtel üritustel. Peaminister Boris Johnson teatas, et piiranguid leevendatakse, kuna valitsust nõustavate teadlaste hinnangul on omikroniga kaasnenud nakatumislaine tipp möödas.

Samal päeval tuleb sama uudistekanali kaudu sõnum Irja Lutsarilt, kes leiab, et koroonatestiga võiks kõiki inimesi üritustele lubada. Päev hiljem teatab Teadusnõukoja juht Toivo Maimets, et terviseamet ja teadusnõukoda esitavad teisipäeval valitsusele hinnangu, mille alusel võiks hakata piiranguid leevendama.

Mis aga on tegelikult selle äkilise meelemuutuse taga?

Asi on selles, et Covid vaktsiinide teema on Ühendkuningriigis võetud kriminaaluurimise alla. Rasked süüdistused on esitatud tapmises ettevaatamatuse tõttu erinevatele ametnikele: Dr. June Raine, arstile ja Meditsiini ning tervislike toodete regulatsiooni ameti juhile, ja Charlie Massey Üldarstinõukogu juhile (General Medical Council (GMC)).

Süüdistuse taga on Briti arst Dr. Samuel White, kes julges kahtluse alla seada vaktsiinide turvalisuse ja seetõttu sai ta ta Arstide nõukogust 18 kuise tegutsemise keelu peale oma 7 minutilist videot, kus seadis kahtluse alla maskide kasuteguri. Selles videos selgitas Dr White, miks ta ei suuda enam töötada oma endises rollis, sest liiga palju on Terviseameti ja valitsuse poolt produtseeritud valet ning ta ei ole enam suuteline seda taluma. Dr White ütleb videos, et maskide kasutegur on pandeemia takistamise juures olnud null ning samuti seadis ta kahtluse alla ka testid, mis ei anna õiget tulemust ning loomulikult oli teemaks ka vaktsiinide ohutus.

Dr Samuel White ei leppinud temale kohaldatud keeluga ning pöördus oma õiguste kaitseks kohtusse, mille ta ka võitis. Nüüdseks on aga Dr White esitanud avalduse, koos vastavate asitõenditega ka politseisse, et vaktsiinid läheksid kriminaaluurimise alla. Seda tegi ta eelmise aasta 20 detsembril vahetult enne jõule. Praeguste andmete põhjal võib järeldada, et uurimist on alustatud, mis võib olla ka üheks põhjuseks, miks ühtäkki Inglismaal kõik piirangud tühistati. Samuti on kuulda, et ka teised riigid on seda teed läinud, kaasa arvatud meie naaber Soome ning see võib olla ka põhjuseks, miks ka Eestis on asutud piirangute leevendamisest avalikult rääkima.

1100 leheküljeline tõendusmaterjal koos asitõenditega süüdistuse osas, esitati Metropolitani jaoskonnas Hammersmithi politseijaoskonna kriminaaluurimise osakonnale Londonis. Süüdistus kätkeb järgmisi kuritegusid: ametiseisundi kuritarvitamine, ametialane võimuliialdus, vandenõu raskete kehavigastuste tekitamises, vandenõu mürgise ja kahjuliku aine manustamise tagajärjel raskete kehavigastuste või surma põhjustamises, surma põhjustamine ettevaatamatuse tagajärjel, tahtlik tapmine, korruptsioon, pettused, väljapressimine, mõrv, vandenõu mõrva sooritamiseks, terrorism, genotsiid, piinamine, inimsusevastased kuriteod, süütutelt vabaduse võtmine, inimõiguste rikkumine, sõjalised kuriteod, mitmed rikkumised (Nürnbergi kood 1947, inimõiguste rikkumised The Human Rights Act 1998). Lisandumas on veel ka riigireetmine.

Kriminaalasi on edastatud kõikidele politseijaoskondadele, kes peavad koguma tõendeid. Lisaks sellele võetakse vaktsineerimise ohvritelt ka tunnistusi, mille tulemusena on osad vaktsineerimiskeskused tunnistatud kuriteopaikadeks.

Süüdistused on esitatud ka Ühendkuningriigi valitsuse ministritele, riigiteenistujatele ja ajakirjanikele ning meediakanalitele. Süüdistusega kaasnevad sajad tõendid ja tunnistajate ütlused, milles on ära märgitud ka vaktsineerimise tagajärjel kaasnenud surmad ning tõsised vaktsiinikahjustused. Toimiku nr on 6029679/21. Samuti on kaebuse vastu võtnud ka rahvusvaheline kriminaalkohus ning on andnud toimikule numbri OTP-CR-473/21.

Asja tõepära näitab üles veel asjaolu, et inimesi kutsutakse üles uurimisele kaasa aitama, leidmaks täiendavaid tunnistajad ning ohvreid.

See on suuresti ka põhjuseks MIKS paljud riigid on järsku hakanud tõmbama oma piirangutele vett peale. Inimestele öeldakse, et koroona on siin et jääda ja me peame õppima sellega elama, mis on sisuliselt ka õige, aga see ei tohiks nende tegude toime panemise kaasosalisi mitte mingil juhul vabastada vastutusest.”

Kalle Grünthal, EKRE Eiigikogu saadik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused