Kalle Grünthal: selle valitsusega olukord turvalisuses ja julgeolekus aina halveneb

Arvamus,
- Updated
©UU
Kalle Grünthal (paremal).

“Minu, kui Riigikogu liikme käest on tihti küsitud, kuidas mõjutavad koondamised politseis ja päästeameti operatiivkorrapidajate koondamised maakondade turvalisuse taset.

Arvan, et sellele küsimusele vastamiseks tuleks vaadates riigis toimuvat kogumis, sest ilmselgelt on täna käimas protsessid, mida võib võrrelda peatükiga kusagilt ulmeromaanist. Ebanormaalsete otsuste vastuvõtmine ning ministeeriumite ja ametite juhtide hämamine ja vassimine on muutunud täiesti tavapäraseks. Arvan, et ei liialda, kui  ütlen otse välja, et sisuliselt tegeletakse valitsuse tasandil praegu  Eesti riigi hävitamisega. Kahjuks ei ole veel täpselt teada, kes neid protsesse tegelikult juhib ja seda mitte ainult Eestis, vaid ka mujal, sest analoogne toimub üle maailma.

Kui üritada siiski jääda turvalisuse teema juurde, on politsei ja päästjate teema vaid üks osa sisejulgeoleku ja turvalisuse tasandist. Täiesti tähelepanuta ning kajastamata on seni jäetud meie julgeolek riigi kaitsevõimekuse  osas kogumis, kusjuures kaitseväe juhtide tegevus selles osas on täiesti mõistusevastane. Loobumine keskmaaõhutõrje süsteemide kasutuselevõtust. Soov kinkida Ukrainale kaitseväe relvastusse kuuluvad kaasaskantavad õlalt lastavate keskmaa tankitõrje raketisüsteemid ning Soomest ostetud 122 – millimeetrised haubitsad, mille kohta endine kaitseväe juhataja kindral Laaneots ütles otse: „Keegi on kuskil hulluks läinud“. Sundvaktsineerimise kohustuse kehtestamine sõjaväelastele.

Kusjuures nii kaitseväes kui ka politseis on need protsessid juba lõpule jõudnud, mis tõttu on vaktsineerimisest keeldumise tõttu sunnitud oma ameti maha panema paljud hinnatud spetsialistid. Sama saatus ootab märtsikuus ka päästjaid, kellele rakendub samuti kohustus ennast vaktsineerida. Lisaks eelmärgitule on mindud kallale ka Kaitseliidule. Remondi ja uute süsteemide kasutuselevõtu ettekäändel on alustatud Kaitseliidu malevatest kuulipildujate kokku korjamist ja seda kõike praeguses ärevas julgeoleku kriisis. Mis on väljapääsuks?

Ainsaks ja otsustavaks sammuks peatada see hullumeelsus, tuleks praegune valitsus viivitamatult välja vahetada ning üritada taastada normaalne elu ning Eesti huvides tehtavad otsused.”

Kalle Grünthal, EKRE Riigikogu saadik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused