Kalle Grünthal: Ukraina sõja varjus toimub Eestis täiemahuline majandussõda oma rahva vastu

Arvamus,
- Updated
©UU
Kalle Grünthal

18. mail 2022 kirjutas Eesti Ekspress: „Maailma ootab ees Suur Lähtestamine. Varsti ei ole meil enam oma kinnisvara ega autosid, sest … Just praegu toimub oluline muutus meie kõigi elus. Kinnisvara kallineb pööraselt ning asjade omamise asemel hakkame neid üha enam üürima ja tellima. Ma ei oma midagi. Mul pole oma autot, mul pole oma kodu, mul pole tehnikajubinaid, isegi rõivad mu seljas pole minu enda omad. Privaatsust ei eksisteeri ja samas on säärane elu parem kui eales varem. Toodeta asemele tulevad teenused. Elamispinna tarvitamiseks pole tarvidust omada maja või korterit. Sel ajal, kui ma ei kasuta elutuba, võib mõni seltskond pidada seal hoopis koosolekut. Ringi liikuda saab ühistranspordiga või rentida autot. Jne.“ Samal päeva hommikul arutasid antud teemal õhinal ka ERR Hommikutelevisiooni tegijad.

Minuga võttis hiljuti ühendust üks 30 töötajaga väikeettevõte, kellel tuleb tasuda elektrienergia eest 39 256 eurot, millele lisandub veel võrguteenus 4369. Seega kokku 43 625 eurot. Võrreldes aprilliga olid vastavad numbrid järgmised. Elektrienergia 11 288 eurot ja võrguteenus 4218 eurot. Kokku 15 506 eurot. Seega suvine elektrienergia hinnatõus ümmarguselt ligi kolmekordne.

Ettevõtja oli seisukohal, et sügis-talvisel perioodil ees ootav hinnatõus, mida valitsus kogu aeg toonitab, toob kaasa olukorra, et üle 25 aastat tegutsenud ettevõte sulgeb juba sel sügisel oma uksed.

See näide ilmestab väga selgelt, mis ootab ees meie ettevõtlust lähitulevikus. Valitsus oma tegevusega on asunud seda lihtsalt hävitama. Siit ka järeldus, kas Reformierakonna poolt juhitud valitsuses istuvad tõesti idioodid või viib Kaja Kallas viib ellu kuritegelikku globalistide „Suure Lähtestamise“ (The Great Reset) poliitikat, kus sul ei ole midagi ja sa oled õnnelik.

Heites pilgu Kallase tegevuse kronoloogiale, näeme, et kavas on viimane ehk toimub süstemaatiline Eesti majanduse hävitamise plaan. Koroona piirangutega sunniti ettevõtjad ellujäämiseks kasutama ära aastatega kogutud reservid ning nüüd antakse surmahoop ülikõrgete elektrienergia hindadega.

Ja mis saab edasi? Pankrotistunud ettevõtjate vara ostavad võileivahinnaga üles suurkorporatsioonid.

Tere tulemast Reformierakonna valitsuse poolt juhitud „õnnelikku Eestisse“, sest kui sul midagi ei ole, oled sa õnnelik!

Hea rahvas, avage oma silmad! Ukraina sõja varjus toimub Eestis täiemahuline majandussõda oma rahva vastu. Läbiviijaks Reformierakonna juhitud valitsus.

Kalle Grünthal
Riigikogu liige (EKRE)

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused