Kalle Mälberg: Rahvusringhäälingu siniselt inisev kroonujutt

Arvamus,
- Updated

Alles jõudsime sõpradega elutervelt ilkuda uusvanade kartellibroilerite võimaliku valitsuse ja uue lumemaksu asjus, kuid viimane sulas ja sügis tuli tagasi. Nüüd on taas külm.

Rahvusringhäälingu hommikuprogrammi sõnu pudistav unine saatejuht lülitab kangiga sisse järjekordse hambavalu tekitava pala – vaid talle teadaolev muusikateadlane kõrges kantslis käskis ilmselt kiita adenoidihaiget ja meloodiata võõrkeelset kriiset ja soigu. Et siis täistunnil  kroonukeelselt teatada kuis Ratas Rõivaga „siirduvad“ käsikäes Stenbocki majja, et teineteisele üle anda kapid ja sahtlid, mis uuele juhile saavad. Jätkub tavaline ERRi kraam – ähmane jutt eelarvest,  mida ei jätkuvat haigekassale , pajatus „süsteemist“ mis küll vajavat raha, kuid ikka ei kasva, kurb nending olukorrast, kus elanikkond aina vananeb.

Pandauudiseid sedapuhku pole, küll aga veel rahauudiseid. Siis hakati kaugele ette müüma  võõramaist „Eesti Laulu“,  mille sisu ja esinejaidki pole veel teada. Kõlvatused on ERRi kehaõõnsustesse enesestmõistetavalt  sügava pesa teinud.

Umbmäärane seletus Viljandi noorest naisõhulendurist – ei saanudki teada kes, millega ja miks BMW lendas poolsada meetrit üle Audi otse majja. Armetult  tajun kuidas ajakirjanikud ei suuda ega oska enam teha oma tööd, vaid jõlguvad üliseaduslikes rägastikes ja pelgavad   edastada juhtunu olemust „kuni uurimise lõpuni“ mis mõistagi ei saabu kunagi – uudisväärtus hapneb või mattub juhtunu uute sündmuste alla.

Rumalalt ülbed ja matslikult provintslikud Trumpi mõnitanud „analüütikud ja eksperdid“ on nüüd vakka nagu kuldid rukkis, vaid Neeme Raud püüdis jutustada kuidas šokist üle saadi“. Trump jättis Hillary vangi panemata, et rahvast mitte rohkem lõhestada. On kuulda, et Vene häkkerid maksnud demokraatide serveritesse tungides kätte Clintoni ja Sorose poolt manipuleeritud „värviliste“ revolutsioonide eest. Ühest saatest teise hulkuvatel evangelistidel  ei jätku enam silte „parempopulistidele“ sildistamiseks ja poliitbaromeetritest imbub õhku kahtlast ebameeldiva lõhnaga gaasi.

Kurvad teated maarahva küüditamisest. „Haldusreformi“ nimeline Toompea võimuvertikaali põlistusprojekt jätkub ilmselt uuegi valitsuse poolt. Pala ungarlasest vallavanem saadab Lindanise künka „sitapead“ otsejoones (siinkohal laseb rahvusringhääling eetrisse poliitkorrektse  peenhäälestatud piuksu)…On veel häid ajakirjanikke nagu Postimehe Nils Niitra.

Eesti TV uudistesse imbuvad uniste nägudega noorukid. Selgub, et nood lipsustatud tegelased on pangandusmaastikul heal järjel olevad elustargad. Analüütikud, kes teavad täpselt kuis maailma spekulantidel läheb ja mitu protsendikoma Eesti majandus taandareneb.

Õnneks selgineb ilm paar minutit enne kella 9 Vikerraadios. Tulevad Urmas Vadi ja Peeter Helme ning sõlmivad ajaloo ja kirjanduse ning Eesti elu elegantseks sõlmeks läbi 90 raamatu. Vaimukas ja helge.

Aga muusikaline ulgumine võtab taas maad- nemad juba ei jäta. Rahvusringhääling vajab põhjalikku raputust, muutust. Ei mitte raha, maju ega tehnikat. Vaid sisulist muutust! Kihutagem tänavale see küprokkuutides ja kuvarite ees jõlkuv mugavustegelaste pikalt istuma jäänud gäng. Uudistoimetuse kantseliit, ametnike mõõdutundetu eputusrivi ning eetri  kaaperdanud muusikasulid. Nood nurjatud tuleks kõik lömastada, nagu juba ammu soovitas teravmeelne sõnameister Voltaire!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused