Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kanakarja kambakas – Kallase valitsus lammutab eelnevate valitsuste tehtut

02.02.2021
Läks lahti!

Mitmel pool meedias sõna võtnud välisminister Eva-Maria Liimets andis märku, et Kaja Kallase “seelikuvalitsus” viib Eesti tagasi Ansipi-Rõivase valitsuste ajajärku, kus Eesti oma välispoliitika puudus, oli vaid Brüsseli oma.

Pealkirjad kõlavad: “Eva-Maria Liimets alustas Reinsalu käskude muutmisest” ja “Välisminister Liimets: on tähtis, et Eestis oleks tagatud Euroopa väärtuste kaitse” – see hoiatab, et välisministeerium uputatakse taas vikerkaarevärvidesse, Ungarit ja Poolat hakatakse jällegi põlgama, välisministri ainsaks ülesandeks saab tuua Brüsselist käsulaudu, heaks kiidetakse iga sealne algatus ja nii edasi.

Urmas Reinsalu ajal muutus Eesti välispoliitika pisutki iseseisvamaks, Eva-Maria Liimetsa ajal aga kaob see taas olematusesse.

Uus välisminister on juba rünnanud ka põhjanaabrite “huulepulgavalitsust” ehk “Soome jaanuari lõpus kehtestatud täiendavad sissesõidupiirangud on /…/ vastuolus Euroopa Liidu ühe põhiväärtusega,” ütles Eesti uus välisminister Eva-Maria Liimets usutluses Eesti Päevalehele.

Eestile on väga vaja, et meie inimesed saaksid vabalt Soomes tööl käia, aga samas ei vaja Eesti Soome valitsuse süüdistamist ega toetumist “Euroopa liidu põhiväärtustele”, vaid normaalseid läbirääkimisi põhjanaabritega – Liimets norib pigem tüli.

Kaja Kallas on laias laastus lubanud varasemate valitsuste, eriti EKRE osalusega valitsuse rahvusmeelsed otsused kõrvale jätta (migratsiooni piirava välismaalaste seaduse muudatustega edasi ei minda), rahandusminister Keit “Autorollo” Pentus-Rosimannus alustas eelkäija rahanduspoliitika mahategemisega, sotsiaalministeeriumi korruptsioonihõnguline kantsler Marika Priske on saanud valitsuse suunalt ringkaitse – seelikud tõesti lehvivad hooga.

Tundub, et meesministrite suunalt nii palju muutusi ei tulegi, kui võimujoovastuses “kanakarjalt”, kes ennast pistrikena ette kujutavad.