Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kapo peadirektor esitleb vaheldumisi hoiatavat infot ja poliitkorrektseid luulusid

13.09.2021
Kapo juht Arnold Sinisalu Riigikogus.
© Uued Uudised

Kui vaadata kapo juhi Arnold Sinisalu intervjuud ERR-is, siis ühelt poolt on selles hoiatav moment, teisalt aga laseb peadirektor vasakliberaalide poliitkorrektset joru.

Hoiatavaks momendiks tema jutus on kahtlemata see, et ka Eestis on märgatav islamistlik radikaliseerumine. “Meie islamikogukond on suurenenud ja seal sees on mõningaid inimesi, kellel on fundamentaalsed vaated, kes on radikaliseerunud,” rääkis Sinisalu. “Kui me oleme omavahel arutanud ja leidnud, et need arengud, mis on Põhjamaades või Lääne-Euroopas, jõuavad Eestisse 10-15 aasta pärast, siis pigem on need arengud olnud palju kiiremad,” tõdes ta.

Samas aga üritab Sinisalu poliitkorrektselt seda ohtu vähendada – ehk siis ei leia kapo juht seost massimigratsiooni ja terrorismi leviku vahel, vaid peab ohtu reaalseks üksiküritajate poolt. Eitades suuri demograafilisi muutusi Euroopas, on Sinisalu ametkonna juhina hakanud edendama vasakliberaalset agendat.

“Islamistliku terrorismi reaktsioonina on paremäärmuslaste seas järjest jõulisemad ideed, et tuleb võidelda islami vastu, tuleb võidelda poliitikute vastu, kes nii-öelda soodustavad islami migrantide saabumist Euroopasse – jutt sellest, et valge rass on hädaohus ja et poliitikud tahavad rahvast välja vahetada, tekitada mingisugust segamassi, kes on kuulekas ja, ja kes enam ei kanna euroopalikke väärtusi,” selgitas kapo juht. “Selliseid kummalisi ideid levib päris jõudsalt,” lisas ta.

Selline jutt on poliitiline jura. Euroopas ei teki mitte kuulekat segamassi, vaid on juba tekkinud mittekuulekas islami seaduste järgi elav moslemielanikkond, kes tõesti ei kanna euroopalikke väärtusi. Sellest, et poliitikud tahavad elanikkonda välja vahetada, räägib kasvõi paavst Franciscuse nädalavahetuse sõnavõtt Ungaris, kus ta kutsus üles olema rändele “avatud” ja “teistega arvestavad”.

Sinisalu võiks rohkem maailma arengutega kursis olla – France Stratégie avaldas hiljuti Prantsusmaa piirkondade kaardid, mis paljastavad suuremates linnades toimuva demograafilise muutuse. Prantsuse riikliku statistikaameti (INSEE) andmetele tuginevad kaardid aitavad näha, kuidas on immigratsioon viimastel kümnenditel muutnud 55 linnapiirkonna rahvastiku koosseisu.

Migratsiooniga tegelev veebileht Observatoire de l’immigration et de la démographie toob aga avaldatud andmete põhjal välja olulisema: 20 aasta jooksul, 1998-2018, suurenes vähemalt ühe välismaise vanemaga laste arv 63,6%, kahe välismaise vanemaga laste arv aga 43%; samas on kahe prantslasest vanemaga laste arv vähenenud 13,7%. (Remix News)

Tundub, et Sinisalu käsitluses on “paremäärmuslane” ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron, kes hiljuti hoiatas jõuliselt “islamiseparatismi” eest selles riigis, kus on tänavatel sada tuhat politseinikku, sandarmi ja sõjaväelast ning radikaliseerunud moslemipolitseinukud pussitavad otse Pariisi politsei peakorteris kolleege surnuks, rääkimata kooliõpetajate peade maharaiumisest.

Selline on Sinsalu poolt “kummaliseks ideeks” tembeldatud reaalsus. Ühest küljest on Sinisalu teinud õigeid tähelepanekuid olukorra kohta Eestis, kuid kui ta läheb üldise pildi juurde maailmas, siis tuleb täpselt sama poliitkorrektne lalin, mis kõigilt liberaalsetelt ja vasakpoolsetelt poliitikutelt kostub.

Sinisalu peaks mõtlema sellele, et kui kord on Lasnamäel ja Mustamäel praegusest näiteks kümme korda suurem Aafrika-Aasia kogukond (mille suunas Eesti liigub), siis tema ametkonnal saab tööd oi kui palju olema. Aafriklased, keda veel 15 aasta eest Tallinnas harva kohtas, on nüüd tänavapildis kindlalt sees ja sellise arengu jätkudes tuleb kapol varsti võidelda samade hädadega, millega võitleb Rootsi säpo ehk Lähis-Ida klannide granaadikultuuriga.