Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Karl Olaf Rääk: tablett, mis paneb meditsiinitööstuse värisema

-
29.08.2022
Kõnealune ravim.
© Scanpix

Sain paar nädalat tagasi Facebookis karmi blokeeringu. Põhjuseks polnud vihakõne ega mõne lugupeetud vähemuse asjakohase austuseta mainimine, vaid lakooniline viide teatud teadustööle.

Jaapanis oli läbi viidud teadusuuring, mis kinnitas – Ivermektiin on Omikroni tüve suhtes sama tõhus nagu algse Wuhani tüve puhul [1]. Viide teadustööle, koos paarirealise kommentaariga, sai Facebooki lisatud. Võiks ju rõõmustada, et viirushaiguse uutele vormidele on odav ja tõhus ravim olemas, kuid ravimitööstuse poolt rahastatav tsensuurimasin surus sellekohase teabe järsult maha. Inimesed ei tohi Ivermektiinist midagi teada. Ivermektiin on tabusõna.

Miks kardab suur ja vägev meditsiinitööstus ühte tagasihoidlikku parasiidiravimit? Põhjuseid on mitmeid.

Kõige uuem põhjus on välja toodud ERR artiklis: “Covidi uudsest ja ohtlikuks nakkushaigusest tavaliseks nakkushaiguseks nimetamise üheks kriteeriumiks on kodus manustatavate koroonaravimite jõudmine Eesti apteekidesse, ütles terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets” [2].

Tähendab, Covid oli üle kahe aasta uudne ja ohtlik nakkushaigus. Kui ravimitööstus uued tabletid valmis sai, muutus haigus tavaliseks. Ja kasutada tohib ainult uusi, hingehinnaga müüdavaid tooteid.

Iroonilisel kombel on Paxlovidi pakki kuuluvate ravimite toimemehhanism Ivermektiini omale sarnane. Keemiline koostis on erinev, aga covid-viiruse leviku pärssimise mehhanism sama [4]. Lisaks on Paxlovidi ohutust uuritud sama põhjalikult nagu “vaktsiinide” oma. Ehk siis andmed on pehmelt öeldes puudulikud, vastandina Ivermektiini aastakümnete pikkusele ajaloole.

Suurim erinevus on aga hinnas. Kui Ivermektiini saavad näiteks arengumaad läbi WHO kanalite hankida hinnaga 0.06 dollarit ravikuuri eest, siis Paxlovidi ravikuur ühe inimese jaoks maksab umbes 530 dollarit [3] (Eesti kohta ei oska momendil hinda öelda (*)). Ehk siis ravimitööstus teenib uue ravimi pealt ligi 9000 (üheksa tuhat) korda rohkem. Ivermektiin on sealjuures tõhusam ning ohutum [4].

Ivermektiin on ravimitööstuse jaoks üldse olnud nagu terav kivi tanksaapas. Mõelge ise – suur töö sai ära tehtud. Ühes laboris konstrueeriti viirus, teistes mRna preparaadid. Paigas oli ülemaailmse meediakampaania plaan. Moositud oli ametnikke, teadlasi ja arste. Valesti minna ei saanud midagi. Raha- ja võimu haaramise masinavärk võis käima minna.

Ja äkki, nagu välk selgest taevast, lõi sisse teadmine, et mingi üldlevinud, odav ja igav parasiidiravim teeb sedasama, mis hoolega valmis meisterdatud valevaktsiinid. Teeb kiiresti ja ilma ränkade kõrvalnähtudeta. Nagu sellest veel vähe oleks, on neetud tablett patendikaitse alt väljas, nii et seda võib ülimadala hinnaga toota igaüks, kellel tooraine ja tehnoloogia käepärast.

Hädaolukorra ainus lahendus oli massiivne halvustamis- ja häbistamiskampaania. Sestap läks üle maailma käima koordineeritud laimukampaania Ivermektiini materdamiseks. “Sõltumatud” ravimiametid keelasid Ivermektiini inimestele müügi ja arstide poolt välja kirjutamise. Sotsiaalmeedias käivitus klaperjaht “valeinfo” paljastamiseks, mis kestab siiamaani. Nõiajahiga süütu tabletikese vastu liitusid uudistemajad ja riiklik meedia.

Nii käib meil võitlus “rahva tervise nimel”. On kahetsusväärne, et ka meie Tervise-, Ravimi- ja muud ametid seisavad rahvusvahelise ravimiäri kasumi, aga mitte eesti inimeste tervise eest. Sama kehtib massimeedia, arstide ja teiste megapettuses osalejate kohta.

Karl Olaf Rääk, kolumnist

Viited:

[1] Ivermectin Shows Antiviral Effect Against Omicron: Japanese Pharma Firm
https://www.theepochtimes.com/ivermectin-safe-and-effective-for-treating-omicron-japanese-company_4246848.html

[2] Terviseamet: kui ravimid jõuavad apteeki, saab Covidi ümber defineerida
https://www.err.ee/1608696610/terviseamet-kui-ravimid-jouavad-apteeki-saab-covidi-umber-defineerida

[3] How Much Does COVID Antiviral Pill Paxlovid Cost and Where To Get It?
https://www.talktomira.com/post/how-much-does-paxlovid-cost-and-where-to-get-it

[4] Dr. Campbell, J (nov. 2021) New Pfizer drug and ivermectin (Youtube kanal)
https://www.youtube.com/watch?v=ufy2AweXRkc

(*) Ülehinnatud ravimite puhul on laialt levinud süsteem, kus lõviosa hinnast tasub Haigekassa. Inimesele ei tundugi ravim ülemäära kallis, aga tervishoiu eelarvest läheb suur osa ravimifirmade ülikasumiteks.