Kas Eesti Põhiseadusest maksab tõesti ainult võrdsusprintsiip?

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti Vabariigi Põhiseadus

Eesti ühiskond hakkab üle võtma president Kaljulaidi stiili, kus kogu Põhiseadusest loeb ainult võrdsusprintsiip ja absoluutselt ei loe preambulis kirja pandud rahvuse ja riigi kestmajäämise printsiip.

Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) palus õiguskantsleril analüüsida, kas reedel kehtima hakanud majandus- ja taristuministri Taavi Aasa käskkiri otselendude piiramise kohta vastab põhiseadusele ja muudele seadustele. /…/ ETFL-i teatel tuleb meetmete loomisel iga kord kaaluda ja põhjendada, kas ja kuidas on rakendatav õiguste ja vabaduste piiramine demokraatlikus ühiskonnas vajalik arvestades erinevaid põhiseaduslikke väärtusi ning rakendatavad meetmed peavad olema alati proportsionaalsed soovitud eesmärgiga, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uued Uudised ei soovi mingilgi moel arutleda selle üle, kas turismifirmadel on õigus või mitte ja mida tegi minister Taavi Aas. Jutt käib Põhiseadusest ja selle massiliselt kasutatavast võrdsuspõhimõttest.

Kas Põhiseadusest midagi muud enam võtta polegi? Kuhu on jäänud Põhiseaduse preambul, mida praktiliselt üldse enam ei järgita? Seda ei seadusloomes, migratsiooniküsimustes, demograafiliste probleemide lahendamisel ega mujalgi eluliselt tähtsate asjade puhul.

Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis on loodud Eesti rahvariikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril, mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade – võttis Eesti rahvas 1938. aastal jõustunud põhiseaduse § 1 alusel 1992. aasta 28. juuni rahvahääletusel vastu järgmise põhiseaduse.

Eesti rahvusriik kaob vaikselt Brüsseli varju, eesti keele asemele tungivad vene ja inglise keel, kultuurimaastikule tulevad mingid multikultuursed “väärtused” – preambuli põhimõtteid järgitakse ülivähe. Küll aga karjutakse söögi alla ja peale võrdsusest, kusjuures presidendi algatusel lausa kõigi ja kõigi võrdsusest – ei loe enam ei kodakondsuse olemasolu, kehtiv seadusandlus ega rahvusriikluse säilitamine.

Põhiseaduse võrdsusprintsiibist on saanud surmarelv, millega nõutakse õigust iga kapriisi, pretensiooni, tuju ja isegi perverssuse õigustamisel. See labastab Eesti Põhiseadust, aga ilmselt see euroglobalistide eesmärk ongi.

Kui turismifirmad soovivad piirangute leevendamist, siis sorige seadustes, vaadake koroonaseisu, süüdistage valitsust surmapattudes või mida iganes, aga jätke Põhiseadus rahule. Sest seal on ka midagi muud peale võrdsusnõude, seal on eesti rahva püsimajäämine, mis on kohe kindlasti võrdsusülene.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused