Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas France Presse uudisest Moria pagulaste ja Saksamaa kohta võib välja lugeda infot tegelikult toimuvast?

10.09.2020
Saksamaal on võimalik jällegi suurem hulk muidusööjaid omaks võtta.
© Scanpix

Lääne liberaalsed meediakanalid ei kajasta sugugi mitte objektiivset reaalsust, vaid pooltõdesid, millest annab aimu BNS-i vahendatud AFP uudis Saksamaa valmisolekust vastu võtta Lesbose saarel maha põlenud laagri asukaid.

Juba pealkiri “Lesbose laagripõleng taaselustas Saksamaa migrandidebati” ei lähe teksti sisuga kokku. Uudises väidetakse, et “Viis aastat pärast massilist varjupaigataotlejate sissevoolu Saksamaale on ühiskonda lõhestav migratsioonidebatt taas väga terav, sest sakslased küsivad pärast Kreeka suurima migrandilaagri põlengut, kui suure koorma on nad sellega seoses valmis enda kanda võtma.”

Mille üle siis väideldakse? Selle üle, kas võtta vastu kõik 13 000 või siis näiteks 3000? See küsimus ühiskonda ei lõhestaks – seda saab teha ainult küsimus “kas võtta või mitte?”

Ja kes debateerivad? Kuna ainus immigratsioonivastane erand Alternative für Deutschland (AfP) on liberaalse ja vasakpoolse leeri poolt paariaks kuulutatud, siis asja üle arutlevad ainult need, kes tahavadki migrante, ja otsus on juba ette teada.

Kogu AFP uudis väidabki, et Saksamaa tahab migrandid oma kaissu võtta: “Kolmapäeva õhtul algasid Saksamaal spontaansed rahvakogunemised, kus meeleavaldajad skandeerisid: “Meil on siin ruumi.” /…/ Saksamaa kõige rahvarohkem piirkond, Nordrhein-Westfaleni liidumaa, on väljendanud valmisolekut võtta vastu kuni tuhat inimest laastatud Moria laagrist Kreeka Lesbose saarel. /…/ Lisaks Nordrhein-Westfalenile on valmisolekut inimesi vastu võtta väljendanud näiteks Alam-Saksimaa ja Tüüring. /…/ Esmaspäeval seadsid aktivistid parlamendihoone ette 13 000 tooli, nõudes migrantide evakueerimist Lesboselt.”

Milles siis küsimus on? Nordrhein-Westfaleni liidumaa võtab vastu tuhat pagulast, teised 12 000 jaotatakse ülejäänud 15 liidumaa vahel laiali. Lihtne ja loogiline.

Paraku pole see asi ilmselt nii lihtne ja osa Saksamaast ei soovi mingeid migrante näha – miks neid Kreeka pagulasi seni omale ei võetud? Seda reedab AFP poole suuga poetatud lausega: “Siiski on immigratsioon Saksamaa sisepoliitikas okkaline teema. Merkel partei kardab, et migrantide sissevoolu korral võib ta kaotada osa toetusest paremäärmuslastele.”

Need viimased kaks lauset näitavad, et Saksamaal on tugev leer, kes ei taha enam pagulasi või pole seda kunagi tahtnudki – muidu Merkel ju ei kardaks mingi kriitilise massi hääli kaotada. Kui seda ohtu poleks, tervitaks mammi Merkel neid kahel käel, aga osa Saksamaa ühiskonnast on ilmselt juba tugevalt illegaalse immigratsiooni jätkumise vastu.

Neljapäeval väljendas AfD juht Tino Chrupalla selget vastuseisu Moria laagrist põgenike vastuvõtmisele. Ta väitis, et see annaks vale signaali nagu võiks igaüks, kes laagri maha põletab, Saksamaale pääseda.

Sama juttu räägitakse ka osade migrantide vastuvõtmisega nõustunud Belgias, kus kardetakse sama – varsti lõõmavad kõik Kreeka ja teiste Lõuna-Euroopa maade pagulaslaagrid, sest see on võimalus Saksamaale (ja mujale Lääne-Euroopasse) pääseda. Võib kindel olla, et sinna, Merkeli varasema kutse peale tema külje alla, enamus neist soovibki.

Uued Uudised pakuvad välja oma versiooni sellest uudisest: Saksamaal on suur hulk vasakliberaalseid inimesi, kes võtaksid vastu mitte ainult Moria, vaid ka kõigi teiste Kreeka laagrite asukad. Paraku on riigis ka tohutult inimesi, kellel on massimigratsioonist ja võõraste kultuuride sissetungist kõrini ja kes ei soovi enam kedagi.

Esimesed, keda soosib Saksa riigivõim, viimastega mingit debatti ei soovi, seega pole mõtet rääkida “teravast migratsioonidebatist”, vaid pigem soovib liberaalne Saksamaa kogu laialdase vastuseisu mingil moel maha suruda ja migrandid ikkagi Saksamaale ära tuua.

Kindlasti vallandab see uue massilise rändelaine ja paneb kõik Kreeka laagrid lõõmama.

Kindlasti ei maksa  jäägitult uskuda uudiseid, mille allikaks on AFP – antud infos on edastatud ainult migratsiooni toetav moment, tugev migratsioonivastasus Saksamaal on sisuliselt maha vaikitud.

UU