Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas kaljulaidiliku kübaraga Praxis hakkab sünnitama uut revolutsionääri?

-
03.02.2021
Praxise näol on tegu liberaalide sünnitisega.

BNS teatab, et Praxise nõukogu valis mõttekoja juhiks senise presidendi vabakonnanõuniku Urmo Kübara – samast Praxisest võrsus ka revolutsiooniline SALK.

Tutvustuse järgi peaks Praxis olema “kodanikualgatuslik, sõltumatu ja avalikes huvides tegutsev mõttekoda, mis on üle 20 aasta toetanud teadmistepõhise ühiskonna arengut.” Selline iseloomustus tähendab tavaliselt üht Sorose nisa otsas rippuvat seltskonda.

Mõttekoja eelmine juht Tarmo Jüristo lahkus Praxise juhiametist mullu detsembri lõpus, et suunduda tegema sihtasutust Liberaalne Kodanik, kirjutab BNS. Seega võrsus Praxisest üks tubli poliitkomissar, kes asus abielureferendumi vastu võitlema ja tõestama “teaduspõhiselt”, et mitte mehe ja naise suhe pole õige, vaid “kõik kõigiga”.

Ega Kübargi muutusi luba: “See on tähendanud ja tähendab ka edaspidi keskendumist Eesti arenguks olulisematele küsimustele, et parimate olemasolevate teadmiste põhjal saaksid kavandatud, otsustatud ja ellu viidud poliitikad, mis aitavad meil ühiskonnana paremini elada.”

Praxise eelmine juht arvas, et ühiskonnana aitab meil paremini elada abielude Segasumma suvila. Kuna Urmo Kübar on alates 2016. aastast on ta töötanud president Kersti Kaljulaidi nõunikuna, siis paneb Praxis vana rada pidi edasi, ikka “euroopalike helgete väärtuste” suunas. Sõltumatusest ja avalikest huvidest pole lõhnagi, on vaid üks puuk ühiskonna küljes.