Kas kirikuõpetaja, kes vaidlustab mehe ja naise abielu, on ikka Jumala sõna kandja?

Arvamus,
- Updated
Pealkiri räägib palju.

Skandaalne Annika Laats eemaldub üha enam Piibli põhisõnumist ning varsti võib kätte jõuda aeg, mil ta teatab, et esimesed inimesed olid samasoolised, järelkasvu eest hoolitses Püha Vaim. Või et Jumal tahtis üht poolduvat sooneutraalset inimest, aga Saatan tegi ta meheks ja naiseks.

Meie Kirik kirjutab, et Risti koguduse õpetaja Annika Laats liitus «ei»-kampaaniat vedava sihtasutusega. Seega on temast saamas “kristluse Ladõnskaja”, kes töötab vastu kristlikule sõnumile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piibel on kaanest kaaneni täis jutustusi meestest ja naistest ning samasooliste tegevust mainitakse ainult halva sõnaga ning kahe langenud linna näite varal. Annika Laats aga on endale võtnud õiguse tõlgendada Piiblit omamoodi. Uus vikerkaarevärviline Martin Luther?

Siinkohal ei päde isegi jutt Jeesuse piirideta armastusest – ei, ta sõitles varisere ja viskas rahavahetajad välja pühakojast. Jeesus oli salliv ainult nende patustajate vastu, kes ise otsisid parandust.

Laatsi moodi sallivuslased aga on Jeesuse sõnumist teinud sallivuse ka inimkonna kapriiside, pahede ja nõrkuste vastu – ole milline oled, Jumal armastab sind ikkagi. Kelle jaoks siis põrgu on?

Pühakiri ütleb, et lõpueelsel ajal ilmuvad välja inimesed, kes räägivad Jumala nimel, aga on eksitatud ja nad edastavad hoopis Saatana mõtteid. Tundub, et sellised on Ristil ja Rakveres välja ilmunud.

Jeesus on öelnud, et tema pole sellest maailmast – küll aga saab Annika Laats suurt tunnustust just siit, kiriklikust ametissepühitsemisest loobunud presidendi, samasooliste ühenduse, seksuaaltervistajate ja paljude muude ilmalike institutsioonide poolt.

EELK ei saa ilmselt soovitada Laatsil kiriku uksed väljastpoolt sulgeda, sest siis täidab põrguliste koori vihakisa taevaaluse ruumi nii, et kõrvad tuleb sulgeda. Aga oleks vaja, enne kui Laats Aadama ja Eeva ka maa pealt minema ajab ning topeltaadamad ja -eevad pühakodadesse juhatab.

Kuna abielureferendum on muutunud poliitiliseks küsimuseks ehk EKRE-vastasuseks, siis on üks pastor lülitunud poliitilistesse heitlustesse. Jääb vaid küsida, millal tal on poliitika ja homoagenda kõrval aega Piibel kätte võtta ja Jumalaga kahekesi olla? Aga vaevalt Looja enam temaga räägibki…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused