Kas kohalik vallavanem, terviseamet ja Hanno Pevkur võtavad Saaremaa viirusepuhangu eest vastutuse?

Arvamus,
- Updated
©Scanpix.
Murepilved Saaremaa kohal tekkisid võrkapllimängudest.

Eestis on koroonaviiruse üks epitsenter Saaremaa, mille supernakataja on tekitanud tõsise probleemi, tõstes Eesti nakatunute arvu erakordselt kõrgeks võrreldes näiteks Läti või Leeduga. Üks, kes selle jama eest vastutama peaks, on Eesti võrkpalliliidu president, Riigikogu liige Hanno Pevkur.

Inimestele ei mahu kuidagi pähe, kuidas on võimalik, et Põhja-Itaalia võrkpallimeeskond Saaremaale mängima lubati, kui oli juba teada, et tullakse ohupiirkonnast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna tipp-poliitik Hanno Pevkur postitas 4. märtsil Facebooki pildi, kus poseerib koos Milano Powervolley juhendaja Roberto Piazzaga., vahendab Delfi. Ta viitab seal ka, et tänab Piazzat, et too toetab teda kandideerimisel Euroopa võrkpalliliidu presidendi ametikohale.

Delfile on allikad viidanud, et Saaremaal räägitakse, et just Pevkur oli see, kes utsitas mängu toimumist tagant. Nüüd on selgunud, et Pevkuri enda proovid olid negatiivsed, kuid see ei vähenda olukorra tõsidust.

Delfi kirjutab, et Milano võrkpalliklubi kütab kirgi ka Itaalias – Saaremaa koroonapuhang ja Milano klubi bossi kommentaarid ajasid teise Itaalia tiimi juhi marru.

„Maailm ei saa peatuda. Kõik peavad käituma vastutustundlikult, aga arvan, et maailm ja elu peavad edasi minema,” ütles 3. märtsil Tallinna lennujaamas maandunud Milano Powervolley serblasest tähtmängija Nemanja Petrić. Kaks nädalat hiljem on maailmas sisuliselt kõik tähtsamad spordivõistlused katkestatud, lendamist minimaalselt ja riigid sulgevad piire.

Pärast Milano Powervolley võrkpallimeeskonna külaskäiku tekkis Saaremaal koroonaviiruse puhang, mis levis mujalegi.

Rohelise tule andis terviseamet, vallavalitsus ja korraldaja, Saaremaa võrkpalliklubi ei kõhelnud publikut mängule kutsumast. Klubi tahtis tulla mängima ja kohalikud lubasidki, itaallasi ei testitud ning usaldati neid liigselt.

Märtsi alguses kirjutas Delfi, et mängud korraldada otsustas Saaremaa vallavalitsus terviseameti soovitustele tuginedes.

“Toetume selles küsimuses Eestis ainupädevust omava terviseameti soovitustele. Eile õhtul saime terviseametilt kirja, milles ta väga selgelt ütleb, et ei pea hetkel vajalikuks piirangute seadmist seoses Challenge Cup’i sarjas Saaremaa ja Milano klubi vaheliste mängudega,” ütles Saaremaa vallavanem Madis Kallas toona ERR-ile.

Kallas rääkis, et vald küsis lisaks hinnangut ka sotsiaalministeeriumilt ja Eesti Võrkpalliliidult, sest kohalikul omavalitsusel sellekohast kompetentsi ei ole.

Seega on selle lolluse eest vastutav lisaks võrkpalliliidule ka terviseamet kui ka kohalik vallavanem.

Kuigi tagantjärele on hea targutada, on siiski päevselge, et sellist ohtu oleks konkreetsel puhul pidanud ette nägema ükskõik, kui suur pädevus kellelgi on või ei ole.

Mäletatavasti on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liidreid süüdistatud selles, et nad on kritiseerinud ametnikke, kes on kunagi paika pandud ning tiksuvad oma mugavusstsoonis asjade üle liigselt muretsemata.

Isegi president võttis sõna selle kohta, miks poliitikud ründavad ametnikke, ironiseeriti süvariigi olemuse üle.

Nüüdses kriisiolukorras on ilmnenud, et järjekordne ametkond ajas lati maha ega tule pingelises olukorras asjadega toime.

Samuti on ebakindel olnud kogenematu sotsiaalminister Tanel Kiik. Jõuliste sammudega olukorrale lahendust otsides on algusest peale silma paistnud Mart ja Martin Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused