Kas kohalik vallavanem, terviseamet ja Hanno Pevkur võtavad Saaremaa viirusepuhangu eest vastutuse?

Arvamus,
- Updated
©Scanpix.
Murepilved Saaremaa kohal tekkisid võrkapllimängudest.

Eestis on koroonaviiruse üks epitsenter Saaremaa, mille supernakataja on tekitanud tõsise probleemi, tõstes Eesti nakatunute arvu erakordselt kõrgeks võrreldes näiteks Läti või Leeduga. Üks, kes selle jama eest vastutama peaks, on Eesti võrkpalliliidu president, Riigikogu liige Hanno Pevkur.

Inimestele ei mahu kuidagi pähe, kuidas on võimalik, et Põhja-Itaalia võrkpallimeeskond Saaremaale mängima lubati, kui oli juba teada, et tullakse ohupiirkonnast.

Reformierakonna tipp-poliitik Hanno Pevkur postitas 4. märtsil Facebooki pildi, kus poseerib koos Milano Powervolley juhendaja Roberto Piazzaga., vahendab Delfi. Ta viitab seal ka, et tänab Piazzat, et too toetab teda kandideerimisel Euroopa võrkpalliliidu presidendi ametikohale.

Delfile on allikad viidanud, et Saaremaal räägitakse, et just Pevkur oli see, kes utsitas mängu toimumist tagant. Nüüd on selgunud, et Pevkuri enda proovid olid negatiivsed, kuid see ei vähenda olukorra tõsidust.

Delfi kirjutab, et Milano võrkpalliklubi kütab kirgi ka Itaalias – Saaremaa koroonapuhang ja Milano klubi bossi kommentaarid ajasid teise Itaalia tiimi juhi marru.

„Maailm ei saa peatuda. Kõik peavad käituma vastutustundlikult, aga arvan, et maailm ja elu peavad edasi minema,” ütles 3. märtsil Tallinna lennujaamas maandunud Milano Powervolley serblasest tähtmängija Nemanja Petrić. Kaks nädalat hiljem on maailmas sisuliselt kõik tähtsamad spordivõistlused katkestatud, lendamist minimaalselt ja riigid sulgevad piire.

Pärast Milano Powervolley võrkpallimeeskonna külaskäiku tekkis Saaremaal koroonaviiruse puhang, mis levis mujalegi.

Rohelise tule andis terviseamet, vallavalitsus ja korraldaja, Saaremaa võrkpalliklubi ei kõhelnud publikut mängule kutsumast. Klubi tahtis tulla mängima ja kohalikud lubasidki, itaallasi ei testitud ning usaldati neid liigselt.

Märtsi alguses kirjutas Delfi, et mängud korraldada otsustas Saaremaa vallavalitsus terviseameti soovitustele tuginedes.

“Toetume selles küsimuses Eestis ainupädevust omava terviseameti soovitustele. Eile õhtul saime terviseametilt kirja, milles ta väga selgelt ütleb, et ei pea hetkel vajalikuks piirangute seadmist seoses Challenge Cup’i sarjas Saaremaa ja Milano klubi vaheliste mängudega,” ütles Saaremaa vallavanem Madis Kallas toona ERR-ile.

Kallas rääkis, et vald küsis lisaks hinnangut ka sotsiaalministeeriumilt ja Eesti Võrkpalliliidult, sest kohalikul omavalitsusel sellekohast kompetentsi ei ole.

Seega on selle lolluse eest vastutav lisaks võrkpalliliidule ka terviseamet kui ka kohalik vallavanem.

Kuigi tagantjärele on hea targutada, on siiski päevselge, et sellist ohtu oleks konkreetsel puhul pidanud ette nägema ükskõik, kui suur pädevus kellelgi on või ei ole.

Mäletatavasti on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liidreid süüdistatud selles, et nad on kritiseerinud ametnikke, kes on kunagi paika pandud ning tiksuvad oma mugavusstsoonis asjade üle liigselt muretsemata.

Isegi president võttis sõna selle kohta, miks poliitikud ründavad ametnikke, ironiseeriti süvariigi olemuse üle.

Nüüdses kriisiolukorras on ilmnenud, et järjekordne ametkond ajas lati maha ega tule pingelises olukorras asjadega toime.

Samuti on ebakindel olnud kogenematu sotsiaalminister Tanel Kiik. Jõuliste sammudega olukorrale lahendust otsides on algusest peale silma paistnud Mart ja Martin Helme.

Kommentaarid

4 commentsOn Kas kohalik vallavanem, terviseamet ja Hanno Pevkur võtavad Saaremaa viirusepuhangu eest vastutuse?

 • Avatar

  Aga võib – olla see rehvipehkur ei tahtnudki vähemalt esialgu mingit otsest sidrunilõiku saada. Kuid siinkohal tuleb meelde kunagise Prantsusmaa välisministri Talleyrandi ( oli muide iga võimu ajal välisminister, ajaloo üks suuremaid altkäemaksuvõtjaid, aga ka oma aja üks targemaid inimesi ) kuulus ütlus – see on hullem kui kuritegu, see on eksitus

 • Avatar

  Lgp valitsuskoalitsioon,palun lõpetage see pehmotsemine ära,aeg on tegutseda jõuliselt.Aitab näpuga viibutamisest.

 • Avatar

  Kuidas selline mees sai omal ja pimedal ajal töötada kolmel erineval ministrikohal, kuidas seda riiki siis need 17 aastat ikkagi juhiti. Kohutav!

 • Avatar

  Selge vastutuse küsimus kerkib otse esile kui tekib esimene ürituse ja nakkusega seotud surmajuhtum. Saab käsitleda kui surma põhjustamist hooletuse tõttu. Ja kui me pärast seda lisame varjundiks vastutasuks ürituse korraldamise eest nn “hea sõna” H.P. karjääriredeli edendamisel, siis ma ütleks, saame raskendava asjaolu. Et isik ise pole nakatunud, on ju hea uudis – siis võib teda ka ühiskonnast isoleerida kas Tartu või Murru kanti ilma et sealsetele ohtu oleks.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused