Kas me peame hoiduma Eesti Vabariigi kodanike õiguste realiseerimisest põhjusel, et mittekodanikud võivad solvuda?

Arvamus,
©Uued Uudised
Kaja Kallas ründab meedias rumalustega.

„Aeg-ajalt olen ma ikka hämmingus ja ei suuda mõista justkui haritud ja kogenud inimeste fantaasia- ning loogikapuudust.

Lugesin just Kaja Kallase lugu ERR-is „EKRE provokatsiooni“ kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Et selle artikli veidrust tajuda, tuleb esmalt meenutada, et KK on ju jurist, seega põhimõttelisi õiguslikke tühijutte temalt ei tahaks oodata.

Pikalt ja põhjalikult selgitab ta, kuidas koalitsiooni plaanitav rahvahääletus on põhiseadusega ebakõlas, milline riigikogu häälteenamus selle korraldamiseks vajalik on jne jne.

Samas mainib ta ka ise, et tegemist on rahvahääletusega „muu riigielu küsimuses“. Selle korraldamine aga vajab Riigikogus lihthäälteenamust. See EI OLE põhiseaduse muutmise eelnõu andmine rahva kätte. See EI OLE ka mistahes muu eelnõu andmine rahva kätte. Muu riigielu küsimuses rahvahääletuse nö läbikukkumine EI TOO endaga kaasa erakorralisi valimisi.

KK kategooriline järeldus “Seega ei saa põhiseaduse muutmisega seotud küsimust rahvahääletusele panna ainult koalitsiooni häältega” on täiesti ignorantne. Põhiseaduse muutmise eelnõud tõepoolest ei saa ainult koalitsiooni häältega rahva kätte otsustamiseks anda. Kuid mitte keegi ei ole midagi sellist ka plaaninud.

Küsimust, mis on põhiseaduse muutmisega SEOTUD (ja võib hiljem kaasa tuua toimingud põhiseaduse muutmise seaduseelnõu koostamiseks) saab vägagi hästi ja igati legitiimselt suunata rahva kätte ka napi riigikogulaste ülekaaluga.

Seega lõviosa KK artiklist on absoluutselt mittevajalik ja lihtviisil ei puutu üldse antud teemasse.

Mis puudutab kardetud lõhestumist valijate hulgas (kodanikud vs mittekodanikud), siis see on eriti hämmastav. Kas me tõepoolest peame kartma Eesti Vabariigi kodanike õiguste realiseerimist sel idiootlikul põhjusel, et mittekodanikud võivad selle peale solvuda? Midagi nii rahvavaenulikku ei oskaks ise välja mõeldagi!

Kodanikul on kodaniku õigused. Mittekodanikul ei ole kodaniku õigusi. Kas selles on midagi kummalist? Kas täpselt sama olukord ei valitse igas maailma riigis? Või on kusagil mõni eeskuju võtmist vääriv riik, kus ka mittekodanikel on KÕIK kodanikega võrdsed õigused?

Ja täiesti punnitatud on muidugi seda rahvahääletust näha kui „Venemaa seadmist meile väärtuseliseks eeskujuks“, kuna seal oli hiljuti sarnane referendum. Oligi! Ja mis siis? Venemaal on ka viiepäevane töönädal, parempoolne liiklus, kasutusel araabia numbrid, kompass näitab põhja – kas siis oleme neil teemadel Venemaast „eeskuju“ võtnud?

Alguse juurde tagasi tulles – tõesti ootaks opositsioonilt oluliselt rohkem loogikat ja fantaasiat. Muidu on ju igav …“

Priit Tali

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused