Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas minister Reps julgeks Lasnamäe venekeelsetele valijatele öelda, et nüüdsest suuname lapsi homoseksuaalsuse aktsepteerimisele?

-
27.09.2018
Mailis Reps
© Scanpix Baltics

Sotsiaalmeedias on jagatud EKRE Soome osakonna esimehe  Valver Kõrgemäe reaktsiooni tema lapse koolis toimuvale: „Täna tuli poeg koolist koju ja ütles, et rootsi keele tunnis naisõpetaja oli öelnud, et ei tohi öelda ja ei ole õige öelda enam poiss ja tüdruk, vaid tuleb öelda kas “tema” või “inimene”.

Hetkeseis on selline, et oleme otsustanud kirjutada kirja nii kooli juhtkonnale ja rootsi keele õpetajale. Julgustan ka teisi lapsevanemaid, kelle koolidesse on jõudnud see sootuse vms perversne ideoloogia, mida surutakse lastele peale, astuma sellele vastu – lastevanemate koosolekul või nt kirjutamise teel kooli juhtkonnale/õpetajatele – avalikult ja kirglikult kui vaja ja andes teada, et me ei aktsepteeri seda ning seisame selle igati vastu.“

Eestis on vajadus vastuseisuks valitsuse hariduspoliitikale nüüd täiesti olemas. Haridusministeerium on kiitnud heaks õpiku, mis tutvustab erinevaid „peremudeleid.“ 19.9. esitas Mart Helme haridusministrile seda teemat puudutava küsimuse ja UU kajastas ministri reaktsiooni järgmiselt: „Mailis Reps väitis vastuses, et minister ei saa käia igas Eesti koolis ja jälgida, mida tehakse õigesti ja mida valesti, meil olevat kõrgelt haritud õpetajad, kes saavad pidevalt täiendkoolitust ja neil olevat õigus teha õpetatavas oma valik. Ministri sõnul võib siis, kui lapsevanemate enamik leiab, et vastav õppematerjal ei sobi, valida ka teistsuguse perekonnakäsitluse, kuid praegu antakse õpetajatele võimalus valida ka konkureerivat õppematerjali .

Seega on Valver Kõrgemäe üleskutse saanud konkreetse tähenduse Eesti lapsevanematele, koolide vanematekogudele ja muidugi eelkõige pedagoogidele ning koolide juhtkondadele. Arusaadavalt on pedagoogide hulgas erinevaid inimesi – selliseid, kellel on südikust seista oma põhimõtete eest kui ka selliseid, kellel selline julgus puudub või kes lähevad vastavalt isiklikele põhimõtetele hea meelega kaasa haridusministeeriumi uuendustega. Seega on lapsevanemate vastuseis ja aktiivsus oma laste kaitsmisel eluliselt oluline. Meie aeg nõuab tegusid!

Mailis Repsi vastuse juures hämmastab seisukoht, et ministril puudub ülevaade tema haldusalas toimuvast. Selle loogika kohaselt ei pruugi kaitseminister toppida oma nina väeosades toimuvasse ega osaleda varustushangete protsessis, jättes otsustusvastutuse väeosade ja väeliikide ülematel. Kas pataljonide ja õppekeskuste ülematel on vabadus otsustada, kellelt hankida relvastus? Veel enam – igal kompanii- ja rühmaülemal, keda võime võrrelda pedagoogidega, peaks olema õigus valida oma meetod alluvate koolituseks ning valida, milline taktikaõpik või sisekorra eeskiri talle sobib.

Ühele küsimusele sooviks minister Repsilt vastust minagi – kuhu on jäänud Keskerakonna lubadus seista vastu kooseluseadusele ning põhimõttele, et kaitstakse perekonna mõistet sellisena, nagu see Eestis on olnud aastasadu? Miks on valitsusse minnes unustatud momentaalselt nii paljud lubadused, sealhulgas vastuseis Rail Balticu projektile? Kuidas suudab Keskerakond ausa näoga ringi käia? Kas minister Reps julgeks ka Lasnamäe venekeelsetele valijatele öelda otse silma, et nüüdsest hakatakse nende lapsi suunama homoseksuaalsuse aktsepteerimisele?

Mailis Reps on mitme lapse ema ja väärib sellisena igati lugupidamist. Tahaks aga teada, milliste põhimõtete järgi kasvatab tema oma isiklikke lapsi? Peaminister Jüri Ratas on pärit kristlikust perest. Kas Repside ja Rataste peredes õpetatakse oma lapsi harjuma uute peremudelitega?

Kui peaminister kiidab heaks haridusministri tegevuse (pigem tegevusetuse), andes nii nõusoleku homoagenda tulekule Eesti haridusasutustesse, ja väljendades nõnda ka omaenda eelistusi (sest üks minister on ju lubanud teha oma tööd vastavalt oma südametunnistusele, kui ma eksi?), siis ma tahaksin väga näha, et nad ka oma isikliku eluga näitaksid eeskuju ning kinnitaksid oma põhimõtteid. Selleks on parim võimalus järgmise homoparaadi ajal. Ma tahan näha, et perekonnad Ratas ja Reps koos oma lastega on selles rongkäigus ja ka riietavad end selles seltskonnas heakskiidetud dress code järgi – üll ketid, lateks ja muud Tom of Finlandi stiilis aksessuaarid. Sest olles faktiliselt homoagenda „diileriteks“ Eesti vabariigis peavad nad oma eeskujuga ka näitama, et see kaubamärk, mida nad esindavad ja maale toovad, kõlbab ka neile pruukimiseks.

Roland Tõnisson, kolumnist ja kirjanik