Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas poliitilise korrektsuse tippaeg on ületatud?

19.07.2023
Sõnavabadus
© Uued Uudised

Viimastel nädalatel on Soome poliitaktivistid põhjalikut kaevanud Põlissoomlaste ministrite ajaloos, et leida midagi, millega neid valitsusest välja kangutada. Varasemalt on selline tegevus olnud tõhus, kuid ühiskondlik sentiment on hakanud muutuma, kirjutab Postimehe arvamustoimetuse juht Martin Ehala oma kolumnis.

Majandusminister Vilhelm Junnila sunnitigi tagasi astuma, sest oli 2019. aastal esinenud ühe äärmusparempoolse organisatsiooni meeleavaldusel. Põlissoomlaste juhilt, välisministrit Riitta Purralt leiti aga aastatetaguseid blogipostitusi, mida võib rassistlikuks pidada.

„Aga tuleb ka endale selgelt aru anda, et lubatavuse piirid olid 15 või 20 aastat tagasi palju avaramad kui nüüd. Kuid ka praegu on poliitilise korrektsuse tippaeg juba ületatud,“ kirjutab Ehala, kes toob võrdluse ka Eestisse EKRE näitel.

Siiski nendib Ehala, et sedavõrd, kuidas ühiskonnad on muutunud skeptilisemaks liberaalsete väärtuste ja poliitika suhtes, on vähenenud ka selliste nõiajahtide mõju. „Ja mis puudutab mineviku väljaütlemisi, siis võiks avalikkus nende osas lihtsalt õlakehitusega edasi liikuda. Sest isegi plaanitava vaenukõneseaduse karmistamise valguses pole tegemist millegi märkimisväärsega.“

 

Loe siit:

https://arvamus.postimees.ee/7816926/martin-ehala-polissoomlastest-ketserid-nihutavad-lubatavuse-piire