Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas “rünnakud” koroonaarstide vastu sillutavad teed Kaja Kallase vihakõneseadusele?

-
04.02.2021
Kaja Kallas tõi kunagi Riigikogusse nn vaenukõneseaduse.

“Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, doktor professor Peep Talving sattus kolmapäeva õhtul töölt lahkudes veel tuvastamata isiku rünnaku ohvriks. Ma ei tea, kas see oli juhusliku päti rünnak või planeeritud tegu. Üldiselt kaldutakse arvama, et midagi juhuslikku selles rünnakus polnud – ründaja pidi pikalt doktorit ootama. Ning seda rünnakut seostatakse vaktsineerimise vastaste ja nende sotsiaalmeedias avaldatuga.

Minu jaoks on küllalt kummaline, et keegi sotsiaalmeedias kraakleja teab väga täpselt doktori töökohta, teab ka, et ta on õhtusel ajal oma töökohas, et ta algatuseks läheb ja ründab õhtupimeduses doktori autot, osates selle eksimatult ära tunda, et ta seejärel ootab pikalt doktorit ennast, teades, kustkaudu doktor väljub, et ta tunneb doktori nägupidi pimedas ära, ründab teda ja… vaid imiteerib happerünnakut, ilmselgelt soovimata tegelikult doktorit kuidagi kahjustada!

Kuigi viha pidanuks nagu olema taevani, ei mingit hapet, ei mingit nuga neerus (kuigi nuga pidi isikul olema, sest auto kumm oli ju terariistaga läbi torgatud), isegi ei ühtegi vihast kantud ja antud võmmu doktorile kuklasse! Nii suure vihaga isik, kes on pikalt kõike ette valmistanud, pikalt kõike ette uurinud ja pikalt doktorit külma käes varitsenud, piirdub vaid… vee pritsimise ja ära jooksmisega!

See on küllalt palju küsimusi tekitav imelik sündmuste rida. Raske uskuda, et üks sotsiaalmeedias niisama suureliselt ärpleja midagi nii keerukat ette võtab ja kogu vajalikku eelinfot selle teostamiseks omab. Ja et keegi otsustab üldse rünnata arsti, tunnustatud doktorit! See oleks nagu natuke pühaduse kallale minek. Doktor pole ju miski vastasgängi kapp!

Kaja Kallas teeb selle peale koheselt avalduse, kus ütleb samuti midagi imelikku ja põhjendamatut: “Kui sallime sellist käitumist sotsiaalmeedias, ilmub see ka tänavatele.”

Millegipärast ja ilma ühegi faktilise või loogilise põhjenduseta teab Kaja Kallas täpselt, et kõik sai alguse just vihakõnest sotsiaalmeedias. Ja ei milleski muust. Ei miskist armukolmnurgast, rahatülist, agressiivsest naabrimehest, vanast võlast, jagamata kasumist, kividega suletud aiateest, doktori koera öisest kähvimisest – üldisemalt sajast muust võimalikust põhjusest. Oli vihakõne sotsiaalmeedias – punkt!

Selliste sündmuste ahel justkui ütleks, et lava on kenasti vihakõne seaduse kiirendatud korras vastuvõtmiseks valmis seatud. Kõik on selleks tehtud. On olemas (kuigi mitmes aspektis kummaline) pretsedent, mis seda seadust otseselt nõuab. Kaja Kallas teab ilma igasuguse eelneva uurimiseta, et juhtunu algpõhjus on sotsiaalmeedia vihakõne.

Mulle näib, et see kõik võib olla lavastus. Miskit Mary Krossi stiilis, aga veidi põhjalikumalt ette valmistatud. Et on loodud hea ettekääne teha võimalikult kiiresti teoks vihakõne kriminaliseerimine. Luua pretsedent. Seejuures ilma reaalse ohvrita.

Jama selles, et kui Mary Krossi juurest viis niidikene luurehiiglase Eerik-Niiles Krossi köögilaua ja skeemikeste juurde, siis praegusel juhul näib selle häbeliku, ohvrit veega pritsinud ning ära jooksnud ohtliku terroristi juurest samasugune niidike viivat otse meie peaministri kabinetti. Kaja Kallas ju teadis kuidagi väga kiiresti ja väga üheselt, kes nimelt on rünnaku taga. Või on Kaja Kallas selgeltnägija?

Ma ei saa siin teha enamat kui vaid visata õhku oletus. Kui seda ründajat ei tabata ja see arusaamatu vahejuhtum jääbki lahenduseta (nagu see oli Vao põlengu korral), siis see vaid kinnitab mu oletusi. Näis. Aga selline lavastuse võimalus on praeguste andmete alusel täiesti olemas.”

Harri Kingo