Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas selle inimese on tõesti mõrvanud Kaja Kallase valitsuse sutropism?

-
18.02.2022

Tallinlanna Raissa Groš on šokis: tema isa viidi haiglasse enamvähem normaalses seisundis, kuid sealt ta välja enam ei tulnud – kirjutavad MK ja rus.delfi, kus 14.02 ilmus ülipõhjalik traagiline lugu „Šanssideta: pneumoonia ja koroonaviirusega pensionäri ei lubatud hingamisaparaadi alla, sest ta oli vaktsineerimata“.

„Poolteist kuud pärast tema surma avaldati tema foto ajalehes mingi Kaja Kallasest rääkiva uudise illustratsioonina. Oli äärmiselt valus vaadata…“ meenutab tütar. Seniajani on lahkunu pilt illustratsioonina internetis ja ei aidanud ka isikuandmete kaitse, kuhu pöörduti abi saamiseks.

Kui Raissa isa viidi kiirabiga Sadamahaiglasse, diagnoositi seal mehel koroonaviirus. Neli esimest päeva oli isa reibas ja lõbus, tegi medõdedega nalja, suhtles omastega telefoni teel. Kuid neljandal päeval ütles, et ärgu talle enam helistagu. Arstid aga väitsid telefoni teel, et kõik on korras ja ravitakse.

Kuid 15. novembril kutsuti pere kiiremas korras haiglasse: tulge otsekohe hüvasti jätma! Mees oli teadvusel, suhtles ja naljatas, ja kui sugulased juba lahkusid palatist, olid tema viimased sõnad: „Nad mind siin üldse ei ravi!“ 18. novembril teatati haiglast, et mees suri ära. Tütart hämmastas see, et ta silmad olid lahti ja suu samuti, ehk ta piinles. Enne surmatunnistuse väljastamist pidi tütar alla kirjutama lahkamisest loobumise paberile. Surmapõhjuseks oli märgitud hingamispuudulikkus, mitte koroonaviirus.

Tütar sai tutvuda haiguslooga alles 9 päeva pärast ja sealt selgus, et haiglasse saabudes oli tema isal pihta saanud vaid 20% paremast kopsust, ka oli mees suhteliselt noor – kõigest 65 aastat… Haigusloost selgus, et antibiootikume hakati patsiendile manustama vaid nädala pärast.

„Nii et alguses seisnes ravi ainult maski kandmises. Selgus ka see, et  10. novembril tuli kokku arstide konsiilium ja arstid otsustasid, et patsiendist pole elulooma ja teda pole mõtet viia hingamisaparaadi alla. Nende sõnul sai otsustavaks see, et ta polnud vaktsineeritud. Nagu mina aru sain, teda oleks üritatud päästa juhul, kui ta oleks vaktsineeritud,“ rääkis lehele lahkunu tütar, kes väidab, et tema isa viidi haiglasse ja seal mõrvati.

Infektsiooniosakonna juhataja Nele Rasmann väidab, et jutt mõrvast on liialdus, kuid invasiivse hingamisaparaadi alla patsienti ei pandud sellepärast, et arstid juhinduvad sellise otsuse vastuvõtmisel sellest, kui vana on patsient, milliseid kaasuvaid haiguseid põeb ja kas ta on vaktsineeritud. Ea poolest ta veel sobis, kuid kaasuvad haigused ja see, et ta polnud vaktsineeritud, mis on väga tähtis, mängisid otsustavat rolli.

Kogu selle traagilise looga saab tutvuda originaalis БЕЗ ШАНСОВ | Пенсионера с коронавирусом и пневмонией не отправили под ИВЛ, потому что он не был вакцинирован – Delfi RUS

Kas tegemist on reformierakondlasest „eetiku“ ja haigla eetikanõukogu liikme Margit Sutropi mõni aeg tagasi meedias jõuliselt pealesurutud inimvihkajalike ettepanekute (vaktsineerimata inimesed lükata arstiabi saamise järjekorra lõppu) elluviimisega?

Konkreetse inimese elust viimise hinnaga?

Sellele MK ja rus.delfi loole tahaks nüüd küll vastust saada.

Ivan Makarov