Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas skandaalne “maanteehankesusserdaja” Marika Priske ujub ka järjekordsest korruptiivsest juhtumist puhtana välja?

28.01.2021
Vastutuse vallas on kõige hullem olukord sotsiaalministeeriumis. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eliitvaktsineeritud sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske on varemgi skandaalides rabelnud, aga neist ikka puhtalt välja ujunud – ja seda Reformierakonna valitsemise ajal. Kas Kaja Kallasel ei tuleks tavakodanike ees Priske pärast vabandada ning Tanel Kiigel vastutus võtta ja kantsler erru saata? Või hoopis ise minna?

Marika Priske oli skandaaliga seotud ka Ansipi valitsemise aegadel.

“Valitsus otsustas neljapäevasel istungil, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantslerina jätkab ka järgmised viis aastat maanteeremondihangetega susserdamises kahtlustatav Marika Priske.

Priske on praegu uurimise all. Riigiprokuratuuri kahtlustuses seisab, et Priske ja maanteeameti pealik Tamur Tsäkko avaldasid Tallinna–Tartu maantee Aruvalla–Kose teelõigu remondihanke puhul tee-ehitusfirmadele Lemminkäinen ja Nordecon Infra survet, et viimased lepiksid hanke tulemuses omavahel kokku ning kaotaja saaks ehitusel alltöövõtjaks.” (Õhtuleht, 13. jaanuar 2011)

“Eelmisel nädalal möödus kaks aastat päevast, mil kaitsepolitsei otsis läbi majandusministeeriumi, maanteeameti ja mitme ehitusfirma kontorid ning seotud inimeste kodud. Algas nn tee-ehituse kriminaalasi, kus põhikahtlusalused olid staažikas kantsler Marika Priske ja maanteeameti juht Tamur Tsäkko. Hoolimata suurest skandaalist ja juurdlusest lõppes kõik hiljuti vaikse visinaga – peaaegu ükski kahtlustest ei jõudnud süüdistuseni, vahendab ERR Uudised ETV saadet «Pealtnägija».

Seni salastatud kriminaalasja materjalidest ilmneb aga uus, seni varju jäänud liin – lugu kõrgel tasemel lobitööst, kus pandi surve alla riigi tippametnikud kuni ministrini välja. (Postimees, 21. november 2012)

Kaja Kallasel on nüüd võimalus näidata, kas ta ikka võitleb korruptantidega. Selles osas on tal Tanel Kiigega juba vastasseis: tervise- ja tööminister ütleb, et vaktsiin oli kantslerile töö tõttu vajalik ja selles pole midagi normi vastast, peaminister Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil Priske vaktsineerimisjuhtu kommenteerides, et sellised juhtumid tekitavad kindlasti avalikkuses pahameelt ning võivad põhjustada trotsi.