Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas Türi “lilled, aplaus ja palju nalja” olid ikka realistlikud?

-
01.05.2024
Nii arvab rahvas.
© UU

Hiljuti külastas peaminister Kaja Kallas Võrumaad ning pidi möönma, et “Ma võin öelda, et kusagil mujal ei ole inimesed nii kurjad, kui nad on siin Võrus.” Nüüd kirjutab Järva Teataja: “Peaminister kohtus Türi rahvaga: üksnes lilled, aplaus ja palju nalja.”

Muidugi on Türi ja Võru kohtumistel suur vahe: Türis pole ringi kihutanud selline teerull, nagu Nursipalus, kuigi üldriiklikud probleemid, nagu automaks, mõjutavad ka Järvamaad. Laskeala laienduse kohta võib öelda aga seda, et asi pole mitte polügoonis, vaid valitsuse taktikas, kuidas see inimestele peale suruti, vastandades riigikaitse ja koduarmastuse.

Kui aga võrrelda peaministri kohtumist kahes linnas, siis pole põhjust kahelda, et Türil olidki ainult aplaus, lilled ja naljad, aga võib eeldada, et seekord korraldatigi valitsuse visiidi ajaks kohale temale sõbralikud inimesed. Mitte et neid oleks selleks sunnitud, vaid ilmselt said reformierakondliku, sotsialistliku ja “kahesajaliku” meelestatusega inimesed üleskutse minna toetama “oma peaministrit”.

Võib-olla juhtus sama ka Võrus, kus võidi ka kutsuda inimesi peaministrile valusaid küsimusi esitama, aga seal oli see loomulik, sest Nursipalus toimuv on siiamaani terav päevateema ja palju probleeme on lahtised. Türis toimunu aga sarnaneb veneliku või põhjakorealiku Potjomkini küla ehitamisega – PR-rahvas korraldas väikese teatri. Tõsi, Kaja Kallase toetajatega, aga siiski teatri.

Või nagu kirjutab kolumnist Karl Olaf Rääk: “Võiks nagu positiivne ja tore uudis olla, kuigi reaalsust arvestades kuidagi võltsi moega. Ei taha uskuda, et Türi kandi rahvast mingit sorti lobotoomia tabanud oleks. Pigem hüppas stratkom pükstest välja, et lavastada peale Võru fiaskot üdini päikeseline propagandalugu “rahvaga kohtumisest”. Parimas Põhja-Korea stiilis.

Tõepoolest, võrreldes sügava stalinismi või kasvõi Põhjasõja järgse perioodiga on elu suhteliselt normaalne. Aga kas see on maksimum, mida peale kolmekümmet taasiseseisvuse aastat tahta võiks, on juba omaette lugu. Eriti arvestades, et teistes riikides on asjad suhteliselt positiivsed, ainult Eesti kihutab aplausilembese peaministri tüürimisel kiirenevalt allamäge.”

Üks kommentaator küsib lisaks: “Kas muru oligi roheline või värviti roheliseks?” Sest Nõukogude Liidus nii tehtigi.

Uued Uudised