Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas ukrainlaste ränne Venemaa kaudu Läände võib olla Putini hübriidsõda?

-
26.04.2022
Üle Eesti idapiiri on siia valgunud palju kahtlast rahvast, kel pole midagi ühist Ukraina tõelise valuga. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

ERR kirjutab, et Venemaa kaudu Eestisse saabuvate põgenike hulk suureneb sõja venides, kuid arusaamatuks jääb see, kuidas sõjas kallaletungi ohvriks langenud riigi kodanikud saavad reisida agressorriigi kaudu Venemaa potentsiaalse vaenlase ehk NATO riikidesse.

“Peamiselt on tegu okupeeritud Donbassi piirkonna elanikega, kes Ukraina kaudu liikuma ei pääse. Enamik neist ei plaani Eestisse jääda, kuid vajab hingetõmbeaega ja suunamist,” kirjutab ERR. See info tähendab juba seda, et saabujad on vene-, mitte ukrainakeelsed, sest Donbass on valdavalt venekeelne.

Terve Venemaa territoorium on FSB ja teiste jõustruktuuride kontrollitav ning suuremad massid põgenikke ei saa kuidagi liikuda ilma Vene riigivõimu teadmata, ilmselt ka mitte nende soosinguta. Järelikult on teatud osa venekeelsete põgenike liikumine Läände Kremli poolt soositav, ja kindlasti mitte omakasupüüuta.

Selline Ida-Ukraina elanike rändevabadus ei haaku kuidagi varasemate uudistega küüditamistest Mariupolist. Postimees kirjutas 4. aprillil: “Nii meedias kui sotsiaalmeedias levivad väited, et Venemaa on röövinud ja küüditanud tuhandeid ukrainlasi Venemaale. Küüditatute arvuks on pakutud 5000 – 15 000. /…/ Ukraina võimude teatel on Ukraina kodakondsusega isikuid viidud esmalt Ukrainas asuvatesse laagritesse ja sealt edasi Venemaale. Paljude ukrainlaste saatus on teadmata. /…/ Afp.com-i andmetel on sadu ukrainlasi viidud rongidega rohkem kui 1000 kilomeetri kaugusele Jaroslavli ja Rjazanisse.”

Sellest uudisest selgub, et Ukraina kodanikke on küüditatud ja ilmselt mitte selleks, et nad saaksid kohe läbi Venemaa Euroopa Liidu suunas sõita. Kes aga on need inimesed, kes siiski saabuvad Venemaalt lausa bussiga Peterburist? Mil moel on loogiline see, et osa Ukraina inimesi lausa suletakse Venemaa kontsentratsioonilaagritesse, teine osa aga saab vabalt Läände suunduda? See viimatine protsess ei saa toimuda ilma Kremli võimu heakskiiduta

Lõuna-Eesti Postimees kirjutas hiljuti Ukraina noormehest, kes sõitis Harkivist Ukraina piirile, sealt taksoga Belgorodi ja lõpuks jõudis Luhamaa piiripunkti kaudu Eestisse. Kas pole mitte liiga lihtne sõjakoldest nii pääseda?

Tahtmatult peab siinkohal tõmbama paralleele Valgevene hübriidsõjaga Poola, Leedu ja Läti ning kogu Euroopa Liidu vastu (sest edasi mindi Lääne-Euroopasse), ainult et seekord on tegu Putini hübriidsõjaga, kes läkitabki venekeelset elanikkonda Läände. Need inimesed ei pea olema tingimata putinistid, aga nad on osa “Vene maailmast”, kelle abiga loodab Putin tulevikus Läänt seestpoolt mõjutada.

Seda, kuidas moslemid juba mõjutavad Prantsusmaa ja Suurbritannia ühiskonda, on FSB kindlasti märganud – miks mitte teha sama ka vene kogukondade kaudu, et tagada vajaliku võrgustiku loomine (nagu islamistid moslemikogukondades)? Kreml kasutab ära Lääne vasakliberaalide enesehävituslikku migrandilembust, mis on täiesti olemas ka Eestis ja võimu tasandil.

Kui sõjaliselt ei saa, siis saab ka vaiksemalt ja ajapikku – seda tegid barbarid juba Lääne-Roomaga. Praegune “ukrainlaste” vaba ränne Venemaalt Läände tundub olevat Putini hübriidsõda, mida keegi märgata ei taha, eriti Eesti võimuerakonnad, kellest ühel on Venemaaga seotud taak läbi skandinaavlaste suure rahapesu ja VEB Fondi.

UU