Kauaaegsed Trumpi laimajad süüdistavad nüüd EKRE-t suhete õõnestamises USA-ga

Rubriik Arvamus On
- Updated
Ameerika on suurriik ja temaga ei juhtu midagi ka siis, kui kõik Bidenile halleluujat ei laula. Pilt on illustratiivne.

Alates 2016. aastast, mil Donald Trump valiti USA presidendiks on Eesti liberaalne ja vasakpoolne poliiteliit teda mõnitanud ja alandanud, hoolimata vähimalgi määral normaalsete suhete jätkumisest maailma võimsaima riigiga – ja nüüd on samad inimesed süüdistamas EKRE-t suhete rikkumises Bideni-USA-ga.

Sotsist eurosaadik Marina Kaljurand kiljus juba enne raadiosaadet, et nüüd paneb Biden EKRE paika – ja rünnak tuligi loetud tundide pärast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Neli aastat seadis seesama variseride kamp kahtluse alla Trumpi valimise õigsuse ja võimu legitiimsuse, võimendas kõiki tema pihta suunatud süüdistusi, avaldas lootust, et kohe on temaga lõpp – ja nüüd süüdistavad teisi enda varasemas tegevuses.

Praegu käratsevad reformierakondlased eesotsas Paetiga, sotsid (Kaljurand), president ja väga-väga paljud Eesti poliitikud on neli aastat võtnud avalikult sõna Trumpi vastu, kuigi EKRE on pidevalt hoiatanud, et nii rikutakse suhteid riigiga, kes on meile oluline julgeolekugarant.

Sama rida on ajanud Eesti peavoolumeedia, kes kogu Trumpi presidentuuri ajal ei leidnud ainsatki head sõna presidendi või tema tegemiste kohta.

Nüüd, kus EKRE poliitikud võtsid raadiosaates sõna Bideni vastu, kelle korruptiivsest taustast kirjutas ka New York Post, on kisa lahti – rahvuskonservatiivid rikkuvat suhteid demokraatide Ameerikaga. Siinkohal tasub küll parastavalt küsida – mida te ise neli aastat tegite? Sülitasite maailmariigi presidendile näkku ja nüüd kiunute, kui korruptanti korruptandiks nimetatakse?

Nüüd kutsub president takkapihta veel ka riigikaitsenõukogu kokku – selle pärast, et poliitikud julgevad oma arvamuse välja öelda? Taas uus rünnak sõnavabaduse vastu. Suhetes Ameerikaga ei muutu Helmede väljaütlemiste tõttu mitte midagi, küll aga paistab silma massiivse pugemislaine algus uue vasakliberaalist USA presidendi vastu.

Agentuur France Presse väidab analüütikutele tuginedes hoopis, et Bideni-aegsele USA-le ei maksa Euroopal küll loota.

Eesti liberaalid ja vasakpoolsed on kahele jalale tõusnud, sest nende iidolit olla solvatud – Biden saab hakkama ka pugejateta, selles võib küll kindel olla. Opositsioon oma presidendiga aga paljastas jälle oma variserliku näo.

Ameerikas möllab juba pööbel tänavatel, nõudes kättemaksu Trumpi valitsemisaja eest – nüüd on ka Eesti vasakliberaalide hammas verel ja EKRE sihikul.

Mis aga puutub Bidenisse, siis ta pole veel Ameerika president – ta on saanud vajaliku valijameeste arvu kätte, kuid tema ametissenimetamiseks pole tehtud veel ühtegi protseduuri ega ka ametlikult tema võitu kinnitatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused