Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keda uskuda, kas NATO üht juhtorganit või Ukrainat?

-
27.05.2022
Lääne reaalpoliitika.
© UU

Kuigi maailmas on objektiivne ja sõltumatu meedia kadumas, saab huviline veel erinevate meediakanalite infot kokku pannes tõesema pildi kätte – näiteks BNS-i erinevaid uudiseid vaagides.

BNS kirjutab: “Venemaa Ukraina vastu vallandatud sõjas on NATO riigid näidanud üles ühtsust, mida režiimi juht Vladimir Putin ei oodanud, ütles NATO Parlamentaarse Assamblee esimees Gerald E. Connolly reedel Vilniuses assamblee istungil.

“NATO on näidanud üles solidaarsust, mida tean, et Putin ei oodanud. Alliansi liikmed aitavad üheskoos Ukraina rahvast, kes vajab väga lihtsat asja – vabadust, vabadust valida oma suund, vabadust teha oma otsuseid, liite, vabadust oma poliitikat ajada,” ütles Connolly seimis pressikonverentsil.”

Selline suuresõnalisus on küll vägagi küsitava väärtusega – tuletades meelde, kuidas Saksamaa esialgu lausa keeldus Ukrainat abistamast, samas kui Suurbritannia on seda maad väga tugevasti aidanud. NATO eri liikmete abipakettide vahel on erinevus ikkagi väga suur.

Samas vahendas BNS mõne päeva eest AFP-d: “Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba süüdistas kolmapäeval NATO-t “sõna otseses mõttes eimillegi tegemises” Venemaa invasiooni peatamiseks, samas kiites Euroopa Liitu “revolutsiooniliste” otsuste eest Kiievit toetuseks.

“NATO kui allianss, kui institutsioon, on täielikult kõrvale heidetud ja teeb sõna otseses mõttes eimidagi. Mul on kahju seda öelda,” ütles Kuleba Maailma Majandusfoorumil (WEF) Davosis, samas kiites Brüsselit “revolutsiooniliste, pöördeliste otsuste eest, mida nad ka ise endalt ei oodanud”.

Kui Venemaa 24. veebruaril oma ulatuslikku rünnakut alustas, oli Ukraina avalikkuses levinud arusaam, et riiki tormab aitama NATO, mitte EL.

“Sõja alguses valitses avalikkuses arusaam, et NATO on tugev jõud ja EL on võimeline väljendama vaid erineval tasemel muret,” ütles välisminister. “Aga sõda on alati katsumus, mis võtab maskid eest.”

Ta täpsustas siiski oma sõnavõttu, öeldes, et mõned “NATO liitlased aitavad meid”.

Siit küsimus: kas Gerald E. Connolly pidas silmas NATO ühtsust mittemidagitegemises?

Praegugi on näha, kuidas osa NATO liikmesriikidest tahab sundida Ukrainat rahu nimel järeleandmistele (Prantsusmaa, Saksamaa), teised aga soovitavad Venemaa sõjaliselt purustada (USA, Suurbritannia). Nii et NATO ühtsus on pigem fairy tale.

Muidgi on mitmed NATO riigid tänaseks Ukrainat palju aidanud, kuid mitte piisavalt, mida näitab Venemaa pealetungi suhteline edukus Donbassis.

UU